Konání: 2015-05-17 13:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 J, 2.B liga, kolo 19

Skóre: 7:7

Skóre v polovině: 3:3

Komentář: Nedělní fotbalové odpoledne na kobyliském hřišti svedlo dohromady dva celky z opačných pólů tabulky, o sestup bojující FKMP Gooners Roma a o postup bojující SVP. Byl tedy očekáván velký souboj o každý míč a diváci se tak měli na co těšit. Iniciativy se od úvodních minut duelu ujali hosté, kteří se po zásluze ve třetí minutě dostali do vedení. Michal Skala vybojoval míč na levé straně vápna a pohotovou střelou mezi nohama bránícího hráče zacílil přesně ke vzdálenější pravé tyči, od níž se míč odrazil do sítě, angličan par excellence (0:1). Na rozdíl dvou branek se SVP dostalo v minutě 6. Gevorg Papinyan, vedoucí balón na středu hřiště, si narazil s napravo na hranici vápna stojícím Miroslavem Malíkem, který mu míč vrátil milimetrově na nohu takovým způsobem, že Gevorg neměl sebemenší problém z první nechytatelně zakončit do pravého rohu brány domácích (0:2). Dvougólové vedení vydrželo SVP pouhou jednu minutu, v 7. minutě nahrál Michal Šušák při brejku 2 na 1 napravo volně stojícímu Pavlu Šušákovi, ten vyslal na brankáře Dorčáka střílenou přihrávku, gólman centr pouze vyrazil na zadní levou tyč k volně dobíhajícímu Michalu Šušákovi, který míč pohotově uklidil do prázdné (1:2). V desáté minutě zápasu předvedli hosté pohlednou kombinační akci, na jejímž konci stálo duo Gevorg Papinyan a Michal Skala, Gevorg přenesl hru na vzdálenější levou tyč, kde stál Michal, a ten pohotově zakončil do odkryté brány (1:3). K páté změně stavu skóre zápasu došlo v 15. minutě, chyba v rozehrávce defenzivy SVP poslala do brejku Michala Šušáka, a ten tváří v tvář gólmanovi Dorčákovi přízemní střelou k pravé tyči nezaváhal (2:3). Hosté za své lajdáctví v rozehře pykali znovu o dvě minuty později, chybná rozehra znamenala brejk FKMP Gooners Roma 3 na 1 od poloviny hřiště, v závěru akce přihrál Michal Šušák z levého křídla na střed, kde nabíhal Pavel Šušák a míč z první uklidil přesně k pravé tyči (3:3). V závěrečných třinácti minutách již žádná šance brankou neskončila a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Obrat ve skóre přinesla 32. minuta, velmi aktivní Martin Záleha nachytal z ostrého úhlu střelou na bližší levou tyč brankáře Mokrého na švestkách, a ten tak mohl pouze zpytovat svědomí (4:3). Hosty branka „nakopla“ a o minutu později se stav duelu měnil poosmé. Ve 33. minutě skončila přihrávka jednoho z hostujících hráčů z levého křídla až na brankové čáře domácí svatyně, kde přesně našla nohu Miroslava Malíka, jenž doťukl balón do prázdné (4:4). Ve 35. minutě zápasu byl v blízkosti brány SVP faulován Michal Šušák, sám se ujal exekuce přímého volného kopu a střelou k pravé tyči se po lehké teči jednoho z bránících hráčů ve zdi mohl radovat ze vstřeleného hattricku v zápase (5:4). Srovnat krok se hostím podařilo v minutě 45. Únik 2 na 1 vyřešilo duo Skala – Malík precizně. Michal Skala potáhl míč kolmo směrem k bráně domácích, natáhl na sebe brankáře i jediného bránícího hráče, přihrál patou pod sebe na nabíhajícího Malíka, a ten skóroval střelou do prázdnotou zející branky (5:5). Nejslabší tříminutovku v zápase si vybralo SVP v rozmezí 48. a 50. minuty. Ve 48. minutě nejprve domácí Martin Záleha udeřil po přenesení hry jedním z jeho spoluhráčů z levé strany na vzdálenější pravou tyč, kde doklepl míč do prázdné (6:5), a následně zužitkoval v 50. minutě výbornou přihrávku Michala Šušáka z pravé strany na vzdálenější levou tyč, kde velmi podobným způsobem dorazil míč do odkryté části branky (7:5). SVP to deset minut před koncem nezabalilo a i přes dvougólové manko se bilo o plný bodový zisk až do závěrečného hvizdu, což se mu nakonec téměř podařilo. V 54. minutě se individuálně technicky před brankářem Mokrým v malém vápně prosadil velmi šikovným způsobem svou třetí brankou v utkání Michal Skala (7:6), a poté v 58. minutě opět on, když z dobrých 20-ti metrů zacílil ke vzdálenější levé tyči, míč se otřel o jednoho z bránících hráčů a zapadl do branky (7:7). V závěrečných dvou minutách bylo k vidění ještě po dvou velmi nadějných šancích na obou stranách, které však již brankou neskončily a týmy se rozešli smírně po netradičním výsledku 7:7. Bod byl pro oba celky za předvedenou hru zaslouženým vyústěním zápasu. Na závěr reportu stojí za zmínku pozoruhodný výkon Michala Skaly (4+1), který by si do budoucna rozhodně měl vysloužit pozvánku do reprezentačního výběru PKFL.