Konání: 2014-05-18 13:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 2.A liga, kolo 19

Skóre: 4:8

Skóre v polovině: 1:3

Komentář: Devatenácté kolo 2. A ligy nabídlo souboj mezi třetím týmem tabulky, FKMP Gooners Roma a šestým týmem, SVP. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a ihned zkraje zápasu si vytvořili několik dobrých šancí ke skórování. Zásluhou tohoto počínání se ujali ve 14. minutě vedení. Miroslav Malík uklidil tvrdou přízemní ranou z ostrého úhlu míč přesně ke vzdálenější levé tyči (0:1). Ve 20. minutě se skóre měnilo podruhé a opět tomu bylo na straně SVP. Peter Trenkner napřáhl zpoza vápna a i přes lehkou teč gólmana Martina Červeného skončila střela v pravé šibenici (0:2). O minutu později to bylo už o tři fíky. SVP se dostalo do rychlého kontru 3 na 1, zodpovědnost na sebe vzal stejně jako v prvním případě Martin Malík a prudkou střelou z hranice vápna na vzdálenější levou tyč nedal brankáři domácích sebemenší šanci na zákrok (0:3). Dvě rychle vstřelené branky domácích mezi 20. – 21. minutou strhly oba celky k otevřené hře ve zbývajících minutách zápasu, a tak se nezaujaté oko nejednoho diváka mohlo těšit na ofenzivní smršť. Hned ve 22. minutě korigoval stav utkání dobře hrající domácí Martin Rejmíš, který s maximální efektivitou zužitkoval přihrávku Romana Samka ze středu pole na levou stranu a usměrnil balón pod víko Dorčákovy branky (1:3). Tato branka byla v první půli i tou poslední. Druhá půle začala v podobném duchu jako ta první. Aktivita SVP byla opět korunována vstřelenými brankami. Zcela osamocený Lukáš Olekšák dostal ve 31. minutě přihrávku na malé vápno a efektní patičkou zakončil přesně k pravé tyči (1:4). 33. minuta a navýšení skóre na 1:5. Peterovi Trenknerovi ke skórování pouze stačilo u levé tyče nastavit nohu na skvostnou přihrávku Martina Malíka napříč celým hřištěm (1:5). Utkání, které se zdálo být rozhodnuté, přineslo nečekané zdramatizování, když dvěma brankami v rozmezí 44. – 46. minuty snížilo FKMP na rozdíl dvou branek ve skóre. Nejprve se prosadil Filip Červený technickým obstřelem gólmana (2:5) a následně krásným způsobem hlavou usměrnil centr z vlastní poloviny hřiště do vápna za záda brankáře Dorčáka Roman Samek (3:5). Ve 48. minutě vrátil pohodu a klid na nohy SVP Zdeněk Kartous, který napálil ze střední vzdálenosti nohy gólmana a od nich míč putoval do sítě (3:6). V 57. minutě dal domácím jiskřičku naděje na bodový zisk Filip Červený, jenž zužitkoval kolmou přihrávku z levé strany a střelou z hranice vápna pod horní tyč korigoval na 4:6. Poslední dvě branky měli na svědomí hostí, nejprve v 58. minutě trefil přesně levou šibenici Peter Trenkner (4:7), a v poslední minutě zápasu opět tentýž hráč, tentokráte křižnou střelou k levé tyči branky domácích (4:8). Branek jako šafránu a zasloužená výhra SVP.