Konání: 2023-06-11 11:00:00, Koráb

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 3.A liga, kolo 21

Skóre: 3:1

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Oslavy ligového vítězství pošramocené chováním kapitána LitrpůluFC, Lukášem Vernerem. Do utkání dvou nejlepších mančaftů 3.A ligy, dle počtu získaných bodů, vstoupily oba celky velmi opatrně a disciplinovaně, aby svému soupeři neposkytly příliš mnoho prostoru k vytvoření si vyložené brankové příležitosti. Míč na svých turfech drželi v průběhu prvního dějství více hráči domácícho LitrpůluFC, avšak k výraznějšímu ohrožení branky Pšenčíkovi branky se nedostali. Úvod druhé půle se nesl v obdobném duchu, který však narušila minuta 44. V té byli účastníci utkání přítomni jednoho z nejnesportovnějších momentů letošních soutěží PKFL ze strany kapitána LitrpůluFC, Lukáše Vernera. Ten chtěl obelhat soupeře i rozhodčí údajným chybným verdiktem hlavního sudího, za což byl po opakovaných protestech po zásluze oceněn žlutým kartonkem. Vernerova chybějící sebereflexe nicméně pokračovala i po zápase, když nechal do technických poznámek svého týmu zapsat následující větu "Domácí tým nebyl spokojen s výkonem hlavního sudího za údajné vulgarismy, které neproběhly vůči hlavnímu rozhodčímu." Hra po této estrádě Vernera pokračovala za bezbrankového stavu do 48. minuty, v níž se po odražené střele z levé strany dostal k míči zhruba 6 metrů od branky Martin Žižka a míč poslal nechytatelnou ranou přesně k bližší levé tyči branky hostí (1:0). Sešrotuj bábu taky bylo nuceno po inkasované brance otevřít hru, za což pykalo druhou obdrženou brankou o minutu později, tedy v minutě 49. V té kontr 2 na 1 podnikla dvojice Tomáš Řápek - Radim Kochman, kdy druhý jmenovaný zužitkoval u levé tyče přihrávku Tomáše Řápka z pravé strany, střelou do odkryté části branky (2:0). Týmu Sešrotuj bábu taky se podařilo zdramatizovat závěr klání v 52. minutě, kdy se jiskřičku naděje podařilo vykřesat Matěji Gregorovi, který byl u konce pohledné kombinační akce svého týmu (2:1). Poslední slovo měl nakonec opět domácí LitrpůlFC dvě minuty před koncem duelu, když se Radim Kochman zpoza vápna odhodlal ke střele, trefil svého spoluhráče Tomáše Řápka, od nějž se míč odrazil za záda bezmocného Pšenčíka v brance hostí (3:1). Konečný stav 3:1 pro LitrpůlFC je zaslouženým vyústěním zlepšené produktivity v samotném závěru zápasu. Tímto výsledkem si domácí navíc s předstihem zajistili první místo v ligové tabulce.