Konání: 2016-09-11 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2016/2017 Podzim, 3.B liga, kolo 1

Skóre: 9:3

Skóre v polovině: 2:3

Komentář: Velká gólová podívaná byla k vidění v úvodním kole 3.B ligy mezi týmy TJ Tvoja Mama a Uhelné doly. Zatímco domácí se sešli v jedenácti lidech, hosté pouze v "šesti", což bylo na "extrémní" slunečné počasí více než troufalé. Tato skutečnost přímo ovlivnila výsledek, jelikož síly rychle ubývaly a vydržet déle než poločas nebylo ve fyzicky možné. První půle byla ve znamení zastřelování se domácích, kteří svého soka v této činnosti pokořili, avšak ve skóre ztráceli. Úvodní branku utkání vsítil ve třetí minutě Denis Karel, který se dostal k míči osm metrů od branky a zakončil tvrdou ranou z pravé strany, kterou gólman pouze ztečoval k levé tyči (0:1). O minutu později již byl stav opět nerozhodný, když Prokop Tomášek obral u pravé brankové čáry kapitána hostí Kulíka, postupoval sám ze strany na gólmana a zakončil přízemní ranou na vzdálenější levou tyč (1:1). V 19. minutě navrátil vedení hostům Petr Kavka, který zužitkoval rychlý kontr s Vladimírem Máče, jenž mu přihrál míč z pravé strany na levou a Petr z první zacílil přesně k bližší levé tyči (1:2). Ve dvacáté minutě to již bylo o dva, když z levé brankové čáry poslal přihrávku Lukáš Bartoníček k pravé tyči na Vladimíra Máče, který již neměl sebemenší problém usměrnit míč do prázdné branky (1:3). Dvoubrankové vedení však týmu hostí netrvalo dlouho, o minutu později se prosadil kapitán domácích, Václav Koutný, když dostal míč na pravé straně hřiště, moc dlouho nepřemýšlel co s míčem udělat, a poslal jej utaženou placírou přesně ke vzdálenější levé tyči (2:3). Po poločase hovořil výsledek příznivěji pro Uhelné doly, ale pekelné horko udělalo své a do druhé půle nastupovaly oba celky ve zcela jiném rozpoložení. Ve 35. minutě se Václav Koutný dostal na středu hřiště k balónu a 9 metrů od branky zamířil přesně k levé tyči (3:3). Ve 37. minutě Prokop-Jan Zbořil zužitkoval střelou do prázdné nezištnou přihrávku Matěje Turka z pravé brankové čáry na malé vápno (4:3), tím se dostali domácí poprvé v zápasu do vedení. Ve 42. minutě podnikli domácí rychlý kontr 4 na 1, kdy ve finále akce poslal Václav Koutný přihrávku z pravé strany na levou stranu na Matěje Turka, který následně propálil gólmana Pojera střelou mezi nohy (5:3). Ve 44. minutě vybídl jeden z hráčů TJ Tvoja Mama do úniku Davida Kaňu, který postupoval sám na brankáře a zvolil nekompromisní zakončení k pravé tyči (6:3). Ve 46. minutě zacílil Prokop Tomášek po výborně zahrané kombinační akci pouze do levé tyče, nicméně míč následně doputoval k Prokopovi-Janu Zbořilovi, jenž tvrdou ranou z 10-ti metrů k levé tyči navýšil skóre na 7:3. V 50. minutě podnikli domácí další brejk, tentokrát 3 na 1, při němž Prokop Tomášek našel přihrávkou ze středu hřiště na pravé křídlo zcela osamoceně nabíhajícího Václava Koutného, který po anglickém způsobu o levou tyč stanovil pětibrankový rozdíl ve skóre (8:3). Závěrečná branka duelu padla v minutě 53., kdy výborným pasem našel Ondřej Koutný do úniku nabíhajícího Šimona Dvořáka, který si následně ve vápně narazil s Prokopem Tomáškem, čímž se zbavil i brankáře a zakončil do prázdné (9:3). Ve druhém poločase předvedli domácí totální dominanci, jejíž příčinou bylo neúprosně horké počasí a nedostatečné množství příchozích hráčů Uhelných dolů.