Konání: 2016-04-24 20:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2015/2016 J, 2.A liga, kolo 16

Skóre: 0:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Kobyliský svatostánek „White Hart Kobylisy Lane“ s kapacitou 100 stojicích a 100 přihlížejících z oken přilehlých domů neplatících diváků, přivítal v nedělní osmou večerní hodinu celky okupující přední příčky druhé nejvyšší soutěže PKFL. Domácí „vrchnostenskou“ Starou gardu a hostující tým „Střediska výchovné péče“ známého pod zkratkou SVP. Staré gardě patřila před výkopem třetí příčka za zisk 28 bodů při bilanci 8 výher, 4 remíz a 3 proher, hostujícímu SVP patřilo druhé místo při bodovém zisku 29 bodů a bilanci 9 výher, 2 remíz a 4 proher. Za chladného večerního počasí se dala očekávat vyrovnaná a pořádná bitva o druhé místo v ligové tabulce. Domácím se po karetním trestu z utkání proti FC ResslBoys vrátila brankářská opora a velká jistota Michal Ondrašík, hostující SVP oproti předchozímu duelu proti FC ResslBoys postrádalo úderné duo Denan Beganovič – Peter Trenkner. Utkání bylo zahájeno výkopem FC Staré gardy, která se ihned od první minuty pouštěla do rychlých útočných výpadů a střílela ze všech pozic, nutno podotknout ve valně většině případů „nepřipravených“. SVP hrozilo spíše ojediněle, ale když už tak šance opravu stála za to. Velmi povedenými dvěma reflexivními zákroky se na konci prvního poločasu prezentoval gólman domácích Ondrašík, který zejména při druhé gólovce SVP vychytal útočícího a z metru zakončujícího hráče precizně ramenem. Tempo hry v průběhu první půle bylo opravdu zběsilé a na poměry druhé ligy nadprůměrné. Do druhé půle vstoupili stejně jako do té první lépe domácí, kteří po čtyřiceti vteřinách hry zásluhou Theodora Kahaje nastřelili z pravého křídla levou tyč Hromádkovi branky, od gólu tak FC Starou gardu dělilo zhruba 20 centimetrů. Ve zbylé hrací době se již žádný z týmů takto k brance nepřiblížil, a když už se některý z týmů do takto slibně vyhlížející šance dostal, byli na správném místě brankáři, kteří hrozbu ať již svým včasným výběhem či zákrokem eliminovali. Domácí FC Stará garda držela v utkání míč častěji na svých turfech, častěji střílela, svého soupeře po většinu hrací doby přehrávala, chybělo však zakončení s chladnou hlavou, lepší řešení některých standardních situací, popř. lepší postavení při rohových kopech, kdy Josefa Kubáta po jednom z nich dělil od skórování pouhý krok. SVP bylo takřka ve všech herních činnostech horší, v jedné však svého soupeře předčilo, a tou byly vyložené šance. Vyložené šance měli hosté dvě takříkajíc stoprocentní, s nimiž si ale s bravurou poradil Michal Ondrašík a zejména jeho zásluhou berou hráči FC Staré gardy bod za konečnou remízu 0:0. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni oba brankáři. Co udělala remíza s tabulkovým postavením obou celků? SVP udrželo druhou příčku, ale na vedoucí FC Texas Nové Strašecí ztrácí šest kol před koncem propastných devět bodů a na postup z druhého místa po součtu skupin obou druhých lig již bodů šest. Postup do nejvyšší soutěže PKFL tak začíná být utopií. FC Stará garda přenechala třetí pozici v ligové tabulce FC ResslBoys a zařadila se na čtvrtou pozici, v následujících dvou utkáních čeká FC Starou gardu dvojice slabších celků, Lhotka stars - Invalidní sourozenci, a dá se tak očekávat útok na druhé místo ligové tabulky. Po velmi pohledném utkání mezi FC Starou gardou a SVP se s hráči obou celků těším brzy na viděnou!