Konání: 2014-09-21 17:15:00, Plamínkové 2

Zařazení: 2014/2015 P, 3.B liga, kolo 2

Skóre: 0:2

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Na úvod bych si dovolil kratičký prolog, týkající se inteligence hodnotitele rozhodčího utkání z domácího AG UNITED, ale jelikož by ho těžko pochopil, tak si ho raději odpustím a pouze jednou větou řeknu, že pro takové "lidi" pískání rozhodně nedělám. Omluva ostatním hráčům, kteří zavítali na tyto stránky výhradně kvůli reportu, tak hurá na něj. Již ve druhé minutě utkání měl na turfech uklidňující úvodní branku duelu Tomáš Gabík, ale po přihrávce Jakuba Vaise do malého vápna, v zakončení do prázdné selhal. Tato situace byla předzvěstí toho, co mělo následovat. Abstinenti si vytvářeli jednu šanci za druhou, avšak hráčům chyběl klid a potřebná soustředěnost na překonání výtečně chytajícího brankáře Chluma. Na druhé straně domácí AG UNITED mohli několikrát během první půle využít oné nekoncentrovanosti hostí, především v defenzivní činnosti a ujmout se vedení. Jejich střely by ale nesměly takřka v 90 % případů končit metr nad Vejdělkovou brankou či ve zbylých 10 % v jeho náručí. Abstinenti oproti úvodnímu kolu působili během hry více lehkovážněji, že se jim "nemůže" nic stát a na první pohled slabší soupeř jim nemůže sebrat žádné body. S přibývajícími minutami se lehkovážnost začala přeměňovat v jakousi "usilovnou křeč", která měla za následek zbrklé zakončení. Poločas skončil smírně 0:0. Do druhé půle vstoupili Abstinenti mnohem lépe, již se nečastovali "srandičkami", ale vzali to velmi zodpovědně. Jedna akce střídala druhou, což nakonec hráčům hostí přineslo zasloužené ovoce. Ve 39. minutě se po autovém vhazování a přihrávce Tomáše Gabíka ocitl sám na malém vápně před brankářem nikým nehlídaný Jakub Vais a zkušeně mezi nohy brankáře otevřel skóre utkání (0:1). I nadále se hra převážně pohybovala před domácím brankářem, ale jeho zákroky a mírná nervozita Abstinentů dělaly s psychikou hostí své. Uklidňující druhou branku vsítili hosté v 53. minutě, konkrétně zásluhou Tomáše Gabíka. Ten postupoval s míčem od vlastní poloviny hřiště směrem k brance soupeře, vracejícímu se bekovi, Ira Saktorovi, se Tomáše podařilo lehce vytlačit na pravou stranu ze vhodné střelecké pozice, a tak se Tomáš pokusil o jakýsi polocentr/polostřelu, která našla přesně nohu dobíhajícího obránce Saktora, jenž si nešťastně kulatý nesmysl srazil do vlastní branky (0:2). Utkání se ve zbylých sedmi minutách dohrálo spíše v poklidném tempu a hostující Abstinenti mohli řádně oslavit druhou výhru v sezóně i aktuální pozici lídra soutěže.