Konání: 2014-11-29 11:00:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2014/2015 P, 3.A liga, kolo 11

Skóre: 7:3

Skóre v polovině: 4:0

Komentář: Velmi příjemnou rozlučku za pískáním v tomto kalendářním roce pro mě připravily celky Real Praha a Sehranka. Přestože venku na hřišti ZŠ Plamínkové v sobotu ráno mrzlo, tak utkání nabídlo řadu povedených kombinací a úsměvných momentů, které zahřály u srdce. O úvodní branku utkání se již ve 2. minutě postaral Miloš Čížkovský, který využil smrtonosný únik s Matějem Mrázem (dále Matthew), ten mu v samém závěru akce naservíroval míč pěkně po zemi z levé strany na střed a nastavit nohu způsobem, aby balón zacílil do prázdnotou zející brány, již nebyl pro Miloše sebemenší problém (1:0). Druhý gól v síti hostí po takřka identické akci přinesla 13. minuta, rozdíl byl v tom, že domácí byli ve větším presu od dobíhajících hostujících hráčů, nicméně důraz a kvalitní pokrytí prostoru tělem znamenalo z pohledu Realu Praha navýšení skóre. Nutno podotknout, že asistentem byl tentokrát Jakub Javůrek a střelcem opět Miloš Čížkovský (2:0). Čistý hattrick dokonal Miloš Čížkovský ve 23. minutě. Matthew sklepnul letící míč na hranici vápna Čížkovskému, a ten zakončil metr na zem přesně k levé tyči (3:0). Povedenou souhru jako z partesu předvedli hráči Realu Praha ve 24. minutě. Miloš Čížkovský českou uličkou vybídl Matthewa k přihrávce z pravého křídla na střed na brankové čáře stojícího Petra Plíhala, Petr lehkou tečí usměrnil míč k levé tyči svatyně Sehranky (4:0). Ihned po rozehrávce poprvé v utkání vážněji zahrozili i hosté, míč se nadvakrát dostal k Petru Stiblíkovi, ale ten v obou případech napálil „pouze“ břevno. To bylo z vážnějších situací z úvodního dějství vše, domácí celý první poločas kontrolovali hru, a tak se nedal očekávat obrat ve skóre, nicméně pěkná podívaná ano. Do druhé půle vstoupila Sehranka nad očekávání dobře. Již ve druhé minutě svedl Ondřej Němeček na půli hřiště souboj s brankářem Markem Gerschonem, míč se dostal k volně stojícímu Janu Brožovi na půlící čáře, Honza se se zakončením nerozpakoval a střelhbitě trefil pravou tyč, od ní se odrazil míč přesně na nohu před prázdnou bránou stojícímu Ondřeji Němečkovi, který dopravil míč za brankovou čáru (4:1). 42. minuta přinesla další povedenou kombinaci Realu aneb „Jak se to má při přečíslení 3 na 1 hrát“. Matthew na středu hřiště rozehrál míč na pravou stranu na Čížkovského, ten křižnou přihrávkou přes celé pokutové území poslal balón přesně na nohu u levé tyče nabíhajícího Jakuba Javůrka, a ten dnes poprvé a naposled zaskóroval (5:1). 47. minuta dala všem přítomným neplatícím divákům možnost poznat, že fotbal má přeci jen něco společného s tenisem. Matthew z Realu začíná s podáním, v tomto případě přihrávkou, zprava doleva na Čížkovského, ten úder tvrdě vrací zleva doprava, Matthewovi se daří úder opět vrátit zprava doleva a Milošovi se výborným slajzovaným úderem i přes snahu o zamezení letícího míče na kurt vtrhnuvším divákem daří balón poslat zpět přímo na základní čáru a ukončit set v poměru 6:1. V 53. minutě poslal domácí do šestigólového vedení hostující Matěj Mráz, který zužitkoval přihrávku z pravé strany od Václava Hepnera a precizně umístěnou ranou zpoza vápna vymetl pavučinky z levého růžku Zouharovi branky (7:1). Závěrečné tři minuty duelu patřily Sehrance. V 57. minutě nejprve k levé tyči nabíhající Jan Brož zužitkoval střelou okolo levé stojné nohy brankáře Gerschona přihrávku ze středu od Josefa Alferiho (7:2), a poté v závěrečné minutě poslal míč po nedorozumění s domácím brankářem do vlastní brány Václav Hepner (7:3). Branka byla připsána poslednímu dotknuvšímu se hráči hostí, kterým byl na polovině hřiště o dobrých 30 vteřin dříve Štefan Božik. Utkání bylo hráno v duchu fair-play, za což patří všem zúčastněným ohromný dík. A za svou osobu se budu do budoucna těšit na pískání, ať už jednoho či druhého týmu.