Zařazení: 2014/2015 P, 1. liga, kolo 4

Rozhodčí: Marek Řeháček

Skóre: 4:1

Skóre v polovině: 1:0

Komentář: Jedno z takticky nejvyspělejších utkání, které jsem měl za dobu své činnosti řídit, bylo k vidění v neděli 5. října od 13:20 na kobyliském pažitu. Oba celky za svůj výkon zaslouží naprosté absolutorium. Zatímco Ludmila A s početnou soupiskou po celý zápas tvořila hru, aktivně napadala rozehrávku hostí a obléhala jejich branku, Lamy z Panamy s jedním mužem na střídání se v úvodu duelu snažili prezentovat rychlými kontry do otevřené obrany domácích, nicméně po určitém čase a úbytku energie se jejich hra přeměnila na „basketbalové“ zónové bránění. S bravurou si počínal především gólman Krautwurm, který několikrát zlikvidoval velmi nebezpečně vyhlížející výpady domácích borců. Když už to vypadalo, že oba celky zamíří do kabin za bezbrankového stavu, zrodila se v pokutovém území hostí „mela“, kdy Petr Čuda svou bojovností protlačil míč přes dva až tři bránící hráče včetně brankáře Krautwurma na levou stranu k naprosto osamoceně stojícímu Dominiku Bartákovi, který následně neměl sebemenší problém do prázdné zakončit gólem do šatny a otevřít skóre zápasu (1:0). Vyrovnání přišlo velmi záhy ve 39. minutě, kdy při rohovém kopu Michala Petržilky zůstal ve vápně nedobře hlídaný Ondřej Knápek, který si aktivním náběhem našel prostor, kam směřoval letící projektil, a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Peterku (1:1). Hostujícím hráčům i fanouškům vydržela radost pouhopouhé dvě minuty. Ve 41. minutě si u levé tyče Lam z Panamy udělal prostor David Matějíček a ráznou střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci na reakci (2:1). Když se navíc po individuální akci ve 47. minutě prosadil z dobrých deseti metrů po pumelici do levého růžku Krautwurmovi branky Milan Mazanec (3:1), zdálo se být o dělbě bodů definitivně rozhodnuto. Tuto teorii potvrdil čtyři minuty před koncem svojí druhou brankou v zápase David Matějíček (4:1), který byl v duelu s Lamami z Panamy tahounem Ludmily A, a vysloužil si tak ocenění pro nejlepšího hráče zápasu. Po taktické stránce pohledné utkání zcela zaslouženě opanovali domácí, kteří zvítězili i ve čtvrtém duelu sezóny a již nyní se dá říci, že suverénním způsobem kráčí za titulem pro vítěze 1. ligy PKFL.