Konání: 2014-10-05 17:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 P, 1. liga, kolo 4

Skóre: 3:6

Skóre v polovině: 1:5

Komentář: Zápas, v němž nováček první ligy, Daytona b&w, přivítal na domovském svatostánku dlouhodobou stálici v nejvyšší soutěži, celek FC Hoblina Jižák. Vedoucí hostujícího Jižáku, Lukáš Černý, měl navíc k dispozici nejsilnější možnou hráčskou sestavu, a tak se dal očekávat jednostranný duel, ve kterém domácí zaplatí nováčkovskou daň. Tato úvaha byla více než pravdivá, od úvodního hvizdu se hrálo pouze na jedné půlce a jednu branku. Již v 7. minutě utkání udeřili hosté poprvé, Lukáš Černý stojící u levé tyčky dostal přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů přesně na nohu a pohotově zasunul do odkryté poloviny branky (0:1). Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 9. minutě zpoza levé strany vápna zkusil své štěstí David Dratva a umístěnou střelou nad „vyrážečku“ Karla Maříka zvýšil na rozdíl dvou branek (0:2). Ve 13. minutě to již bylo o tři. Petr Červenka milimetrovou přihrávkou z levého křídla našel na malém vápně zcela osamoceného Marka Břesku, a ten okamžitě zakončil přízemní střelou nechytatelně k levé tyči (0:3). Bylo pouze otázkou času a úbytku sil soupeře, na jakém čísle se brankostroj s názvem FC Hoblina Jižák zastaví. To by však nesměla přijít situace z 19. minuty. Jeden z domácích hráčů přeloboval při zakončení gólmana, míč si letěl v „poklidu“ obloučkem do horní poloviny branky, přičemž kde se vzdal tu se vzal Marek Břeska a zahrál si na volejbalistu. Přestože to byl citelný zásah do utkání, zde mluví pravidla jasně a po červené kartě musel Marek předčasně do sprch. Vyjma toho se tato skutečnost odehrála ve vápně, za což následoval pokutový kop, k němuž se postavil Jan Kotlář a přízemní střelou k levé tyči chladnokrevně proměnil (1:3). Přestože zbylých jednačtyřicet minut dohrávali hosté v oslabení, na hře jako takové to nebylo příliš znát. Samozřejmě už se hráči FC Hobliny Jižák neprezentovali obléháním Maříkovi branky, ale herní projev působil vyrovnaným dojmem. Myšlenky domácích na otočení skóre rázně uťali hosté ve 24. minutě. David Dratva předal na levém křídle míč svému mladšímu bratrovi Lukášovi, ten si potáhl míč na střed hřiště, našel výhodnou pozici a vyslal za obráncem schovanou dardu, na níž neměl Karel Mařík v brance domácích šanci včasně zareagovat (1:4). Ještě hůře na tom byla Daytona b&w tři minuty před půlí. David Dratva našel krásnou „českou uličkou“ na středu hřiště před branku domácích nabíhajícího Petra Červenku, který nabídnutou šanci využil a poslal Hoblinu do čtyřbrankového vedení (1:5). Kdo by to byl býval po vyloučení Břesky v 19. minutě čekal, o to je fotbal na jednu stranu krásnější a z pohledu druhého krutější. Po poločase už domácí svého soka přehrávali, ale výsledek se jim podařilo upravit pouze kosmeticky. Jan Kotlář poslal ve 34. minutě rohový kop z levé strany přesně na hlavu na zadní tyč nabíhajícího Davida Macha a ten zakončil neomylně do protipohybu brankáře Pacáka k levé tyči (2:5). Ve 49. minutě už to bylo „pouze“ o dva, když Jan Kotlář z levé strany hranice vápna poslal tvrdou ránu doprostřed brány přímo pod víko (3:5). Velkou parádu v exhibičním duchu předvedl pět minut před koncem hostující Lukáš Dratva, který stál v nulovém úhlu poblíž levé tyče Maříkovi branky, a přestože brankář Daytony vykrýval místo u levé tyče, dokázal ho Lukáš „nevěřícně“ obstřelit na vzdálenější pravou tyč (3:6). Tato branka uzavřela gólové hody utkání, po nichž má v ligové tabulce Hoblina na svém kontě 7 bodů, zatímco Daytona b&w na své první body teprve čeká, nutno však dodat, že má před sebou ještě dvě říjnové dohrávky z úvodních dvou kol.