Konání: 2024-03-15 19:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2023/2024 Jaro, 1. liga, kolo 13

Skóre: 1:2

Skóre v polovině: 0:1

Komentář: Šlágr kola nejvyšší soutěže PKFL se odehrál v pátek 15. března 2024 na selesiánském kobyliském pažitu za umělého osvětlení. K utkání zde nastoupily celky PK HUŇÁČ, okupující osmé místo ligové tabulky, a lídr soutěže Borussia Dortšpunt. Již z napěchovaných soupisek, které na domácí straně čítalo 9 jmen, a stejně početné hostující straně, se dal očekávat vyrovnaný, dramatický duel, o jehož konečném výsledku budou rozhodovat maličkosti. Do utkání aktivněji vstoupil vedoucí celek ligové tabulky, který se ujal územní převahy a více se tlačil do zakončení, ale to končilo buď špatnou finální přihrávkou či v náručí pozorně chytajícího Procy. Když už se zdálo, že oba celky zamíří do kabin za bezbrankového stavu, chopili se hráči hostujícího celku autového vhazování v těsné blízkosti domácí branky. Milimetrový aut přistál přesně na nohu do vápna nabíhajícího Jana Maršála, který pohotově zakončil povedenou pumelicí z první, ranou přesně pod víko, nula jedna. Poločasové skóre 0:1. Do druhého dějství vstoupili lépe domácí, kteří několikrát zahrozili z bezprostřední blízkosti branky Borussie, všechny nadějné brankové pokusy však zmařil výborně chytající Keller a držel plný bodový zisk ve prospěch svého celku. Tedy až do 54. minuty, v níž se po povedené souhře PK HUŇÁČE dostal z pravého křídla do zakončení Vasyl Makaryk, a přesně umístěnou střelou ke vzdálenější levé tyči vyrovnal stav duelu, jedna jedna. Domácí polití živou vodou tlačili a tři minuty před koncem se jim naskytla jedinečná možnost ujmout se vedení, když se na Kellera řítil osamocený striker HUŇÁČE. Tváří v tvář gólmanovi neuspěl, a hrdina momentu, Martin Keller, udržel naději na plný bodový zisk pro svůj celek. V 59. minutě začala tato naděje dostávat reálné obrysy, když se jeden z hráčů domácího celku, při tlaku hráčů Borussie, dopustil nedovoleného hraní rukou ve vlastním pokutovém území, za což následoval pokutový kop. Penalty se ujal Vladimír Vlček, naprosto chladnokrevně ve vypjatém okamžiku poslal fantasticky chytajícího Vasile Procu na druhou stranu a strhnul vedení Dortšpuntu na vlastní stranu, jedna dva. Do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty, dvě velmi křečovité minuty ze strany PK HUŇÁČE, který se po sérii špatných finálních přihrávek nedostal k pořádné šanci na vyrovnání, a tak tento opravdu dramatický souboj dvou velmi kvalitních mančaftů skončil vítězstvím Borussie Dortšpunt v poměru 1:2. Oba dva celky zaslouží za bojovný výkon naprosté absolutorium.