Konání: 2023-03-12 19:45:00, Koráb

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 1. liga, kolo 12

Skóre: 7:1

Skóre v polovině: 3:1

Komentář: Kvalitativně vysoce nadstandardní prvoligové utkání, ve kterém rozhodla impotence PK HUŇÁČE v prvních patnácti minutách hry proměnit velké kvantum gólovek, popř. můžeme samozřejmě říci, že šlo o výjimečné a veledůležité zákroky Jakuba Stehna v brance Borussie. Gólový účet utkání otevřel v 16. minutě aktivně hrající Matěj Jahoda, na jehož branku ještě PK HUŇÁČ dokázal reagovat v podobě proměněného pokutového kopu Yurie Kutniyho ve 21. minutě po ruce Martina Soudného. Poté již padaly branky pouze do sítě HUŇÁČE. Ve 24. minutě si srazil přihrávku do vlastní sítě Vladyslav Lazurko a ve 26. minutě na rozdíl dvou branek stanovil poločasové skóre 3:1, Jan Maršál. Ve druhé půli přidal ve 35. minutě hry čtvrtou branku domácích Vladimír Vlček, v 50. minutě pátou branku Matěj Jahoda, v 52. minutě šestou branku Štěpán Šmíd a gólostroj Borussie zakončil v 56. minutě hry svojí druhou brankou v utkání Matěj Jahoda. Borussie Dortšpunt zvítězila obrovským brankovým rozdílem, který však o vyrovnanému průběhu hry a počtu brankových příležitostí příliš nevypovídá. Efektivita Borussie byla v tomto utkání opravdu výjimečná a tři body tak po zásluze směřují do jejích rukou.