Konání: 2013-11-30 11:00:00, Strahov 1

Zařazení: 2013/2014 P, 3.C liga, kolo 11

Skóre: 18:3

Skóre v polovině: 5:2

Komentář: Jako o Vánocích si musel připadat každý, kdo navštívil zápas 11. kola 3.C ligy mezi celky Pejro CdF a AG UNITED. Domácí se totiž do posledního listopadového dne a zároveň závěrečného ligového kola před zimní přestávkou probudili vánočně naladěni a odhodláni nadělit dopředu svému soupeři k Ježíšku spoustu krásných kožených kulatých dárečků. Zatímco Pejro obdařilo AG UNITED 18-ti takovými prezenty, AG ke svému sokovi již tak štědré nebylo. Pod strahovský vánoční stromeček nadělilo pouze 3 dárečky, přičemž jeden z nich s iniciály MV byl ještě zabalen v původním balícím papíru, který hosté dostali od Pejra. Nyní již k samotnému průběhu utkání. Domácí se ujali tempa hry okamžitě od úvodního hvizdu a zcela zaslouženě se o několik málo sekund později radovali z úvodní branky zápasu díky střelecké pohotovosti Tomáše "Maestra" Pekníka. Uplynulo šest minut a skóre bylo rázem nerozhodné. Povedenou ranou pod břevno se v 7. minutě za AG UNITED prosadil Kryštof Sojka. Týmy se v ofenzivních choutkách předháněly jak na běžícím páse, a tak nebylo divu, že v 9. minutě se stav utkání měnil potřetí. Tomáš Pekník z Pejra si našel prostor ve střední vzdálenosti od braky AG a střelou na zadní tyč vrátil domácím vedení. Do dvoubrankového trháku poslal Pejro Safwan Khasawnih prakticky totožnou trefou, jakou se o 11 minut dříve prezentoval Tomáš Pekník. Když ve 21. minutě vsítil Tomáš Pekník svoji třetí branku v utkání, po dorážce ve skrumáži z malého vápna, měli hosté na problémy zaděláno. Další zádrhel v podobě gólu Pek"El"níka na 5:1 se zrodil v osmadvacáté minutě. Jakousi vzpruhu do druhé půle a zbytku utkání dal hostům minutu před koncem prvního dějství chybou při autovém vhazování Melvin Vachoušek, který nabídl příležitost ke skórování Marku Štěpánovi, jenž se ocitl v situaci tváří v tvář brankáři Jaroslavu Doležalovi, v zakončení si poradil jako starý mazák a stanovil poločasový výsledek 5:2. Ve druhém dějství a především v jeho úvodu velel ofenzivní činnosti domácích Pavel Krčil. Nejprve ve 31. minutě po autovém vhazování vybídl ke skórování Tomáše Pekníka (6:2), a poté o minutu později z identického místa opět po autovém vhazování hlavou zakončujícího Petra Štěpánka (7:2). Napravit si reputaci z první půle se v rozmezí 38. - 40. minuty rozhodl Melvin Vachoušek, který poslal Pejro do vedení o šest, resp. sedm branek. Kanonáda Pejra neutichala, a tak s přibývajícími minutami přibývaly u domácích hráčů čárky v kolonce vstřelených branek Ve 40. minutě se pumelicí ze dvou třetin hřiště pošesté zaskvěl Tomáš Pekník (10:2). Ve 41. minutě svůj výborný výkon ve druhé půli korunoval Pavel Krčil gólem na 11:2. Na 12:2 a rozdíl deseti branek ve skóre z pohledu domácích upravoval ve 43. minutě Yury Averyanov. Šťastnou třináctku si vzal na paškál znovu Pavel Krčil, který se tentokrát prezentoval výstavním angličanem, v tu chvíli zbývalo do konce utkání dobrých patnáct minut a nevypadalo to, že by mělo u 15-ti vstřelených branek oběma týmy zůstat, což potvrdily i následující minuty. 48. minuta byla ve znamení 007, Pekníka, Tomáše Pekníka, který si tak řádně vychutnával svůj ďábelsky protřepaný a nikým nemíchaný nápoj zkázy. Svůj nástroj hromadného ničení, jenž ukrýval v pravé noze, naposled použil v 52. minutě, kdy zvyšoval na 15:2. V 54. minutě se do střeleckých statistik zapsaly oba celky rovnoměrně, na straně Pejra to byl Melvin Vachoušek, na straně AG UNITED po vydařené týmové souhře Marek Štěpán. Minutu před závěrečným hvizdem si udělal Melvin radost počtvrté, když z pravé strany překonal posedmnácté brankáře hostí, Lyonela Badetteho. O poslední branku utkání se kopem z otočky alá Chuck Norris postaral v samotném závěru Safwan Khasawnih. Konečné skóre 18:3 je na první pohled hrozivé, ale od hostujícího AG UNITED bylo nadmíru sympatické, že se po celých šedesát minut snažilo hrát kombinační útočně laděný fotbal, leč to na kompaktně hrající domácí zdaleka nestačilo. Branky domácích: 1´, 9´, 21´, 28´, 31´, 40´, 48´ a 52´ Tomáš Pekník, 20´ a 60´ Safwan Khasawnih, 32´ Petr Štěpánek, 38´, 40´, 54´ a 59´ Melvin Vachoušek, 41´ a 45´ Pavel Krčil, 43´ Yury Averyanov. Branky hostí: 7´ Kryštof Sojka, 29´ a 54´ Marek Štěpán.