Zařazení: 2013/2014 J, 3.C liga, kolo 14

Rozhodčí: Marek Řeháček

Skóre: 4:3

Skóre v polovině: 0:3

Komentář: Veledůležité utkání z hlediska postupových ambicí obou celků do vyšší soutěže PKFL přineslo 14. kolo 3.C ligy mezi celky Pejro CdF a Sk Pleská. Oba týmy dělily před utkáním pouhé dva body, přičemž první utkání opanoval dnes hostující tým, Sk Pleská, v poměru 9:5, a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva, která vítězi zaručí uchování naděje na postup do 2. ligy. Fair-play prvek vnesla do zápasu předzápasová domluva obou týmů s rozhodčím, že se vyčká několik minut na příchod hráče hostujícího celku, jelikož ten delší dobu nepřicházel, tak utkání započalo v rozestavení 4+1 na obou stranách. Větší manévrovací prostor na hřišti, díky dočasné absenci jednoho hráče v poli na každé straně, vyhovoval více hráčům hostí, kteří se již v 7. minutě ujali zaslouženého vedení, když se tvrdou a přesnou ranou pod břevno branky domácích prosadil Tomáš Hejzlar (0:1). Od vstřelené branky neuplynula ani celá minuta a rozdíl ve skóre byl dvoubrankový. Marek Štěpánek zkusil své štěstí přízemní střelou téměř z půlky hřiště a výstavním angličanem rozezněl podruhé tifosi hostujícího Sk Pleská (0:2). Ihned po inkasované, resp. vstřelené brance doplnily oba celky své početní stavy a zbytek utkání se dohrával již ve formaci 5+1 na každé straně. Hra se s příchodem hráčů a zahuštění prostoru na relativně malém strahovském hřišti vyrovnala a oba týmy si dokázaly vypracovat několik dobrých pozic ke skórování. Tím, komu se podařilo vsítit další branku utkání, byl opět hostující tým. V 17. minutě se zcela sám před brankářem Doležalem ocitl Tomáš Hejzlar a střelou k pravé tyči se podruhé v zápase radoval ze vstřelené branky (0:3). Do poločasové přestávky již žádná branka nepadla, a tak si hosté kráčeli relativně v klidu za třemi body. Nutno podotknout, že domácí Pejro CdF se dostavilo k zápasu značně unaveno z celodenního turnaje, a nedostatek sil byl na pohybu mnohých hráčů znát. Do druhé půle vstoupili domácí o poznání lépe, než do té první, a již po pěti minutách se radovali ze své první branky v utkání, když se po velmi pěkné kombinační akci prosadil z levé strany střelou mezi nohy gólmana Ondřeje Měchury, Tomáš Vrbka (1:3). S postupem času a blížícím se koncem stupňovali domácí svůj tlak, který vygradoval v 55. minutě kontaktní brankou z nohy Tomáše Vrbky (2:3). Důkazem toho, že Tomáš Vrbka byl v dnešním zápase pro svůj tým naprosto nepostradatelným článkem, ukázala 59. minuta. Tomáš si našel místo na levé postranní lajně a vyslal tvrdou střelu na bližší tyč, ta proklouzla gólmanovi Měchurovi pod tělem až do sítě a stav utkání byl rázem vyrovnaný (3:3). Zázraky i velké obraty se ve fotbalových zápasech dějí den co den, domácí po poločase zralí na ručník, dokonali v 59. minutě neskutečný obrat. Hostující Sk Pleská, ještě opařená po obdržené vyrovnávací brance, nechala před vlastní brankou zcela volného Petra Štěpánka, který dorazil vyraženou ránu hostujícího gólmana k jeho nohám přesně umístěnou střelou pod víko svatyně SK Pleská (4:3) a rozhodl o konečných třech bodech pro Pejro CdF, jenž ukázalo velký charakter a srdíčko dřímající ve svých hráčích. Pro hostující celek to byla velmi krutá porážka, která může hráče poznamenat do dalších utkání. Nejlepší hráči utkání: Petr Štěpánek (Pejro CdF) – za progres, který je patrný z jeho herního projevu a vstřelenou vítěznou branku utkání. Tomáš Hejzlar (Sk Pleská) – za dva kousky, které poslal za záda gólmana Jaroslava Doležala. Branky: 35´, 55´ a 59´ Tomáš Vrbka, 59´ Petr Štěpánek – 7´ a 17´ Tomáš Hejzlar, 8´ Marek Štěpánek.