Zařazení: 2013/2014 J, 3.B liga, kolo 18

Rozhodčí: Marek Řeháček

Skóre: 2:4

Skóre v polovině: 1:2

Komentář: Kdo si chtěl zpříjemnit nedělní odpoledne na kobyliském hřišti kulturou, mohl vyrazit na tamní třetiligový duel mezi celky Darkage a Abstinenty. Zápas začal jedinečným a málo vídaným gólem. Hostující Jan Dostál se na půlce útočné poloviny hřiště ujal autového vhazování, které namířil přímo na brankáře domácích, Fitzhenryho, toho zradily neposedné ruce a míč nechtíc srazil do vlastní branky (0:1). Domácí musí zpětně mrzet především událost z 21. minuty, kdy se osamoceně na brankáře hostí řítili hned dva jejich hráči, Josef Vonášek & Pavel Jaroš, prvně jmenovaný nezvládl finální přihrávku a 100% gólovku zazdil. Za to přišel ve 25. minutě zasloužený trest. Povedenou kombinací se v ní zaskvěl Tomáš Gabík, který si narazil míč před vápnem se svým napravo stojícím spoluhráčem a následně tváří v tvář brankáři domácích zvýšil střelou k levé tyči na 0:2. Darkage se i přes nepříznivý průběh utkání podařilo do konce prvního dějství vsítit kontaktní branku. Ve 28. minutě se dostal Pavel Šindelka k odraženému míči za hranicí vápna a přízemní střelou našel přesně nohu bránícího protihráče, který usměrnil střelu do protipohybu gólmana Seimla k levé tyči (1:2). Tento stav vydržel do 37. minuty. V ní dostal Michal Šigut při rychlém úniku perfektní přihrávku z pravého křídla před bránu a střelou do "prázdné" nezaváhal (1:3). V 54. minutě na tom byl domácí Darkage ještě hůře. Jan Buriánek využil zaváhání Zdeňka Šindeláře na levém beku a následně počtvrté v zápase pokořil za Abstinenty domácího gólmana Fitzhenryho (1:4). Konečnou podobu výsledku utkání dal čtyři minuty před koncem Miroslav Jaroš ukázkovým angličanem, po střele z pravého křídla na vzdálenější tyč (2:4). Abstinenti vyválčili nad lídrem soutěže po zásluze tři body a posunuli se na osmé místo tabulky.