Kdo: FC ResslBoys / FC Vyhul AirsoftGame.cz

Konání: 2014-05-11 14:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 3.B liga, kolo 18

Skóre: 4:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Dvě různě stavěná mužstva s osobitým herním projevem svedlo dohromady 18. kolo třetí nejvyšší soutěže se skupinovým označením B. Přestože první půle zápasu nabídla řadu pohledných kombinačních akcí, tak žádná z nich brankou neskončila a týmy odcházely do šaten za smírného stavu 0:0. Hosté do druhého dějství vstoupili s jasnými trenérskými pokyny, rychle vstřelit tři branky a rozhodnout utkání ve svůj prospěch. S těmito pokyny obeznámili domácí při rozehrávce svého soka, jenž jim se sarkastickým úsměvem na rtech odvětil, že obdobný plán by se líbil i jim. Domácí zčásti dostáli svých slov a již po dvou minutách druhé půle se ujali vedení. Rozhodčí utkání Řeháček ponechal výhodu na pravém křídle unikajícímu Pavli Semrádovi, který se i přes atak hráče FC Vyhul dokázal dostat až před bránu hostí a křižnou přízemní střelou zakončit přesně k levé tyči (1:0). S druhou brankou domácí pro dramatický náboj utkání takticky vyčkávali až do 47. minuty, kdy zahrávali rohový kop. Míč se po rohovém kopu dostal na hranici vápna ke stojícímu Radku Davidovi, který pohotově vystřelil, tuto ránu ještě počas celého zápasu výborně chytající David Lacina dokázal vyrazit, nicméně pouze na nohu zcela nehlídaného Jana Hedvábného, jenž neměl problém do prázdné brány míč dorazit (2:0). Třetí branka v síti FC Vyhul přišla záhy o minutu později. Radek David vybojoval na levém křídle na půli hřiště balón a postupoval na bránu hostí, v závěru akce naservíroval míč jak na stříbrném podnose na pravou stranu Pavlu Semrádovi, jenž zakončil přesně do odkryté horní poloviny brány (3:0). Poslední gól utkání měli na svědomí opět domácí, konkrétně velmi aktivně hrající Radek David v 54. minutě, který se prosadil po autovém vhazování v pokutovém území soupeře zásluhou svého důrazu (4:0). Komentář k zápasu zakončím slovy jednoho z hráčů FC ResslBoys po spálení tutovky v úplném závěru utkání. Čtyři je moc, pět by bylo příliš. Fotbal má ve své podstatě ke spravedlnosti daleko, nicméně dnes musím konstatovat, že vítěz utkání je naprosto zasloužený.