Konání: 2014-03-30 13:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 2.A liga, kolo 13

Skóre: 3:3

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Slunečné nedělní odpoledne na kobyliském hřišti přichytalo na předposlední březnový den 13. ligové kolo druhé nejvyšší soutěže PKFL mezi týmy FKMP Gooners Roma a High Society. FKMP, který do utkání zasáhl s jedním hráčem na střídání, se náramně povedl vstup do utkání a již po čtyřech minutách se po autovém vhazování v těsné blízkosti svatyně High Society dostal míč až na zadní tyč, kde stál zcela osamocen Ondřej Kuželka a přesně umístil míč do prázdnotou zející brány hostí (1:0). Druhá branka utkání na sebe nenechala dlouho čekat, Vojtěch Novák z FKMP se v 6. minutě odhodlal zpoza vápna ke střele a po lehké teči beka High Society se míč ocitl v levém růžku branky, za zády bezmocného gólmana Králíčka (2:0). Hostující High Society se nechtělo s nepříznivým stavem smířit, a tak zatlačilo FKMP na několik následujících minut do jeho pokutového území. Tento tlak vyústil ve 12. minutě ve zkrácený rohový kop, který se dostal přesně na nohu ve vápně stojícího Václava Surovce, a ten střelou doprostřed brány pod nohy padajícího gólmana snížil stav utkání na rozdíl jediné branky (2:1). Do konce první půle se na obou stranách zrodilo několik zajímavých a pohledných šancí ke skórování, ale žádná z nich neměla ty správné potřebné gólové parametry, a tak se šlo na poločasový dýchánek za stavu 2:1 pro FKMP. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hostí, jejich střelecká úspěšnost však byla tristní, a tak ve 47. minutě přišel z turfů hráčů FKMP zasloužený trest. Únik Romana Samka po levém křídle a následná střela podél stojné pravé nohy gólmana High Society znamenala navýšení skóre na rozdíl dvou branek (3:1). Ve zbývajících minutách zápasu se FKMP totálně zatáhlo do vlastního pokutového území a tlak High Society s každou blížící se minutou konci utkání sílil. Tlak hostí vyústil v naprosto zaslouženou branku po nepříliš gólově vypadající akci, kdy se v 58. minutě střela směřující mimo branku odrazila těsně před brankářem FKMP, Martina Danielovského, do jeho protipohybu od hrudi Tomáše Jelínka (3:2). Neuběhlo ani deset vteřin od rozehrávky FKMP a stav utkání byl vyrovnaný. Hráči High Society okamžitě napadli rozehrávku domácích, kteří udělali v defenzivě obrovskou chybu, a nabídli tak po přihrávce z pravého křídla před branku jedinečnou možnost Tomáši Jelínkovi stát se hrdinou utkání, čehož také umístěnou ranou k pravé tyči využil. V závěrečné minutě utkání mělo High Society při brejku 3 na 1 šanci na otočení výsledku, ale to se již nezdařilo. Po velmi dramatickém a nervydrásajícím závěru utkání si oba celky po zásluze odváží z Kobylis jeden bod za konečnou remízu 3:3. Hráči utkání: Filip Červený (FKMP) za perfektně odvedenou černou práci při ofenzivní činnosti týmu, Tomáš Jelínek (High Society) za dva góly v posledních minutách utkání. Branky: 4´ Ondřej Kuželka, 6´ Vojtěch Novák, 47´ Roman Samek – 12´ Václav Surovec, 58´ a 59´ Tomáš Jelínek.