Kdo: Kubánští doutníci / Deportivo Estudiantil FC

Konání: 2023-04-23 15:30:00, Litvínovská

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 3.B liga, kolo 17

Rozhodčí: Marek Řeháček

Skóre: 2:2

Skóre v polovině: 1:2

Komentář: Kubánští doutníci nezachytili úvod utkání, a v 11., resp. 15. minutě hry nechali dvakrát ledabyle uniknout po křídle Saida Sarigula, který nemilosrdně chyby domácích trestal a poslal Deportivo Estudiantil FC do dvougólového vedení. Hrozně těžce se poté Kubánští doutníci prosazovali přes defenzivní val Deportiva, a když už se jim ho podařilo překonat, v brance čaroval výborně chytající Giovanni Mina Osorno. Do poločasové pauzy se nicméně jedna akce přetavit v kontaktní branku Kubánským doutníkům přeci jen podařila. Jiří Soukup prodloužil hlavou centrovaný míč na unikajícího Petra Bartošku, který se následně zjevil tváří v tvář gólmanovi Deportiva a chladnokrevně zakončil přízemní střelou k bližší levé tyči. Nápor domácích s přibývajícími minutami gradoval, ale na víc než vyrovnání to nakonec nestačilo. Vyrovnávací branka se zrodila v minutě 45. Marek Vlasák se uvolnil na pravém křídle, vystřelil z bezprostřední blízkosti branky, gólman dokázal střelu pouze vyrazit před sebe, přesně na hlavu Petra Bartošky, který neměl problém míč usměrnit za záda bezmocného brankáře. Ve zbylých patnácti minutách hry měli více příležitostí ke skórování hráči hostujícího celku, ale žádná z nadějně vyhlížejících šancí brankou neskončila, a tak se oba celky rozešly smírně po výsledku 2:2. Nejlepší hráči Bartoška a Sarigul za dvě vstřelené branky. Los cigarros cubanos no atraparon el inicio del partido, y en el 11, respectivamente En el minuto 15 de partido, dejó escapar dos veces por descuido a Said Sarigul por la banda, que castigó sin piedad los errores de los locales y colocó al Deportivo Estudiantil FC con dos goles de ventaja. Después de eso, Cigarros Cubanos tuvo muchas dificultades para atravesar la muralla defensiva del Deportivo, y cuando lograron superarla, la excelente atrapada Giovanni Mina Osorno hizo su magia en el gol. Sin embargo, los Cigarros Cubanos lograron convertir una acción en un gol de contacto antes del descanso del medio tiempo. Jiří Soukup extendió el balón centrado con la cabeza hacia el escapado Petr Bartoška, ​​quien luego apareció cara a cara con el portero del Deportivo y remató con frialdad con un tiro raso al primer poste izquierdo. La embestida del conjunto local aumentaba con el paso de los minutos, pero al final no alcanzaba para más que el empate. El gol del empate nació en el minuto 45. Marek Vlasák se desmarcó por banda derecha, remató desde las inmediaciones de la portería, el portero solo pudo poner el disparo frente a él, exactamente en la cabeza de Petr Bartoška, ​​​​quien no tuvo problema en dirigir el balón a espaldas del portero indefenso. En los restantes quince minutos de juego, los jugadores del equipo visitante tuvieron más oportunidades de anotar, pero ninguna de las oportunidades prometedoras terminó en gol, por lo que los dos equipos se separaron amigablemente con el resultado 2:2. Los mejores jugadores Bartošek y Sarigul por dos goles marcados.