Konání: 2023-04-23 11:00:00, Koráb

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 3.A liga, kolo 17

Skóre: 5:1

Skóre v polovině: 1:0

Komentář: Psal se 16. říjen roku 2022, když se týmy LitrpůluFC a Slovenskočeska potkaly v rámci 6. ligového kola naposledy. V tomto nervydrásajícím duelu, který dirigoval sudí Roman Vobořil, zvítězilo Slovenskočesko v poměru 2:1, když o svém vítězství rozhodlo v samotném závěru. Prosadit se tehdy podařilo Miroslavu Kajzrovi a Petru Zetelovi, na straně LitrpůluFC poté Dominiku Jedličkovi. Od té doby Litrpůl FC zvítězil jedenáctkrát v řadě a jeho jediným přemožitelem v letošní sezóně zůstává právě Slovenskočesko. To od vzájemného střetnutí sil disponuje bilancí 7 výher a 2 porážek, přičemž jedna z nich vznikla na základě toho, že se Slovenskočesko s Mazurkou nebyly schopné domluvit na náhradním termínu utkání, a to tak skončilo kontumací 0:5. Jedinou porážku na hřišti tak tým zaznamenal proti FC Eintopfu (6:2) v rámci 9. ligového kola, a to 13. listopadu 2022. Dnes nás tedy čeká opravdu pikantní duel prvního se čtvrtým týmem ligové tabulky. V tom se bude snažit Litrpůl FC vrátit svému soupeři porážku z prvního vzájemného utkání a Slovenskočesko zase bude chtít poskočit mezi elitní trojku 3.A ligy. Nyní k samotnému zápasu. V ideálním fotbalovém počasí pod mrakem si v úvodu dnešního střetnutí vytvořilo řadu dobrých šancí Slovenskočesko, ale všechny jeho pokusy skončily v rukavicích výborně chytajícího Vojtěcha Kotka. Neproměňování šancí znamenalo zasloužený trest. V 18. minutě hry si po rohovém kopu Lukáše Vernera z pravé strany proti míči na hranici vápna sběhl Martin Žižka a poslal míč nechytatelně přesně ke vzdálenější levé tyči Kryštofovi branky (1:0). Od 18. minuty hry byly na míči lepší hráči LitrpůluFC, a vytvářeli si více brankových příležitostí. Jedna z nich skončila druhou brankou v síti Slovenskočeska. Ve 40. minutě se po přenesení hry z levé strany na pravou odhodlal k dalekonosné střele z dobrých patnácti metrů Patrik Velek, a ta skončila přesně u vzdálenější levé tyče (2:0). Třetí branku přidal ve 44. minutě Jakub Zakouřil, který byl u konce akce, v níž společně s Lukášem Vernerem postupovali v rychlém brejku dvou hráčů na osamoceného brankáře (3:0). Ve 46. minutě vykřesali jiskřičku naděje na zvrat hráči Slovenskočeska, míč se po autovém vhazování v bezprostřední blízkosti branky odrazil k ve vápně stojícímu Matejovi Hlavačkovi. Ten si počínal v zakončení chladnokrevně, naznačil, nechal si položit gólmana a následně okolo něj zakončil po své pravé ruce do odkryté části branky (3:1). Naděje na bodový zisk pro Slovenskočesko trvaly pouhé tři minuty. Do rychlého brejku po pravé straně hřiště se ve 49. minutě dostal Patrik Velek, naznačil střelu, položil si gólmana a následně zakončil z pravé strany do prázdné (4:1). Závěrečnou branku zápasu přinesla 59. minuta. V té přenesl Patrik Velek hru z pravé strany na levou, kde stál připravený Martin Žižka a ranou pod víko nedal brankáři šanci na zásah (5:1). Utkání nakonec skončilo výrazným a zaslouženým vítězstvím LitrpůluFC v poměru 5:1. Na straně domácích si hvězdu pro nejlepšího hráče vysloužil brankář Vojtěch Kotek, který v úvodní patnáctiminutovce čaroval, chytil dobré tři loženky, a byl tak základním pilířem pro vítězství svého celku. Na straně druhé se velmi dobře prezentoval Matej Hlavačka, a navíc se mu jako jedinému podařilo skórovat za záda výborného Kotka. U příštích zápasových reportů napočtenou, a do té doby přeji oběma týmům hodně štěstí.