Konání: 2023-03-12 18:30:00, Koráb

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 2.B liga, kolo 12

Skóre: 4:3

Skóre v polovině: 1:1

Komentář: Utkání nevalné druholigové kvality s velmi interesantním průběhem. BTW Krč fm přicestovala k zápasu pouze ve složení 5+1, u čehož vždy hrozí nedohrání v plném počtu, a navíc to s sebou přináší "beton stájl", spojený s úbytkem fyzických sil v průběhu zápasu a zatažení týmu do hlubokého bloku s vyčkáváním na rychlé výpady. Judo club Jenis mělo naopak dostatek hráčů, ale je nutné si v hlavách "nastavit turbo" již od úvodních minut a soupeře aktivním pojetím přejet. To se ze strany JCJ nestalo a nastala zápletka. Prvních osmadvacet těžce nudných minut nepřineslo žádný zajímavý moment, který by stál za zmínku. BTW Krč fm se snažilo nakopávat míče od vlastní branky do pokutového území soupeře, kde se Jan Vyhnánek snažil hlavou tečovat míč a usměrnit jej za záda Pacáka, neúspěšně. Judo club Jenis se zase snažilo o jakousi kombinační hru, která však postrádala tempo, přesnost i chladnou hlavu ve finální fázi. Změna ve hře nastala ve 28. minutě, v níž velmi aktivní Daniel Pochop zužitkoval přihrávku Zavadila z levé strany a ze středu hranice pokutového území vymetl pavučiny v levém rohu branky (1:0). Ve 29. minutě bylo záhy vyrovnáno. Gólman Pacák, jehož limitovalo lehce zranění kolena, si neporadil u pravého rohového praporku dobře s míčem, naservíroval jej jako na stříbrném podnose Škampovi, a ten jej promptně poslal do prázdnotou zející branky (1:1). Ve 36. minutě se přihodilo očekávané, BTW Krč fm se po jednom ze soubojů o míč zranil hráč a museli tak dohrávat ve složení 4+1. Velmi sportovně se v tu chvíli zachoval tábor Judo Club Jenis a stáhl také jednoho hráče z pole a utkání dohrál v počtu 4+1. Tato skutečnost oživila hru, poněvadž se na malém korábském hřišti vytvořil pro hráče prostor, ať již pro souboje 1 na 1 či pro samotnou kombinaci. Rozestavení 4+1 dělalo hráčům JCJ v prvních deseti minutách obrovské problémy, na což doplatili dvěma inkasovanými brankami. Nejprve ve 39. minutě hry se podařilo Janu Vyhnánkovi z hranice pokutového území přelobovat gólmana (1:2), a poté v minutě pětačtyřicáté dorazil do prazdné Vladimír Nedvídek gólmanem vyraženou střelu Jakuba Škampy z levé strany hřiště (1:3). Velmi důležitá byla rychlá odpověď Juda, když rychlý kontr po pravé straně využil Daniel Pochop svojí druhou brankou v zápase (2:3). O minutu později již bylo srovnáno. Daniel Pochop se odhodlal od pravé postranní lajny ke střele na branku, přičemž ji schoval za shluk těl a brankář míč postřehl až ve své síti u vzdálenější levé tyče (3:3). Rozuzlení duelu prišlo v minutě dvanácté, tedy šedesáté. Třicet sekund před koncem se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti jeden z hráčů Juda, ta sice mezi tři tyče nemířila, ale ve vápně dobře postavený Karel Hrubý pouze nastavil nohu a míč nasměřoval za záda Díveckého (4:3). Velkolepý obrat v závěrečné minutě spustil vlnu euforie a radost pro Judo club Jenis ze zisku tří bodů, na druhé straně naopak zavládlo zklamání ze ztráty touženého bodu v posledních sekundách hry. Nejlepšími hráči duelu byli vyhlášeni Daniel Pochop za JCJ a Jakub Škampa za BTW Krč fm. U některé z dalších reportáží napočtenou ;).