Kdo: Ajax Štrampouch Young Boys / Slavoj

Konání: 2016-11-06 15:00:00, Libeň (Podvinný Mlýn)

Zařazení: 2016/2017 Podzim, 3.A liga, kolo 8

Skóre: 3:4

Skóre v polovině: 1:2

Komentář: Za deštěm zkrápěného libeňského pažitu rozehrály v nedělní patnáctou hodinu utkání dva týmy ze spodních pater ligové tabulky s označením 3.A. Do utkání vstoupili lépe tabulkově výše postavení hosté, kteří se v 11. minutě ujali vedení zásluhou Jana Poupě. Jan se objevil volný na pravém křídle, dostal přihrávku, obehrál beka a následně prostřelil přízemní ranou k levé tyči gólmana domácích (0:1). V 17. minutě se začínalo od nerozhodného stavu. Rychlý přechod tří hráčů a povedená souhra domácích slavila úspěch. Z pravé strany rozehrál míč Dominik Zelenka na střed na Kateřinu Doškovou, ta posunula míč k levé tyči na Robina Běhala, který se se zakončením neunáhlil a přihrál na pravou stranu malého vápna, odkud do prázdné branky zacílil Dominik Zelenka (1:1). Ve 23. minutě se hosté vrátili do jednobrankového vedení. Po rohovém kopu z pravé strany se míč dostal na střed na nohu Tomáše Příhonského, který i přes drobnou teč domácího beka dokázal míč umístit přesně k levé tyči Šivecovi branky (1:2). Vedení Slavoji trvalo pouze do 31. minuty, to Bart Běhal společně se svým bratrem Robinem vybojovali míč na levém křídle, míč následně uzmul Robin, postupoval proti gólmanovi po levé straně a následně z hranice vápna zakončil přesně pod víko k levé tyči (2:2). Poprvé se do vedení v utkání dostali domácí ve 34. minutě, kdy se jim podařilo zdárně vyřešit rychlý kontr. Ten zahájila na středu Kateřina Došková, poslala míč na levé křídlo na rychlonohého Robina Běhala, který zatáhl míč po lajně a ve finále akce ho předložil na střed nabíhajícímu Bartovi Běhalovi, který přestože byl těsně bráněn bekem soupeře zakončil z první do odkryté poloviny branky (3:2). To bylo naposled co domácí v utkání vedli. Zvrat započala ve 45. minutě branka Váchy. Tomáš Příhonský našel dlouhým autovým hodem z poloviny hřiště přesně nohu Jana Váchy stojícího v malém vápně, ten následně udělal otočku, čímž se zbavil bránícího hráče domácích a zakončil milimetrově po zemi ke vzdálenější levé tyči (3:3). V 53. minutě výsledkový obrat dokonal Marek Buday, když dostal míč na levé straně, udělal rychlou otočku a napálil míč přesně k pravé tyči (3:4). To byla definitivní tečka za velmi pohledným utkáním 8. kola 3.A ligy, kdy akce střídala akci, utkání mohlo skončit ve prospěch jakéhokoli týmu, stačilo být efektivnější v zakončení.