Kdo: Královské Vinohrady B / Converto Praha

Konání: 2016-10-16 16:00:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2016/2017 Podzim, 2.B liga, kolo 6

Skóre: 4:2

Skóre v polovině: 2:2

Komentář: Utkání, ve kterém hostujcí Converto Praha prakticky počas celého průběhu tahalo za kratší konec provazu. O úvodní branku zápasu se postaral Jan Nádr, který zužitkoval na krátko rozehraný přímý kop z hranice pokutového území na pravou stranu, odkud zacílil přesně k pravé tyči (1:0). V 18. minutě zápasu se dostal odražený balón na hranici vápna k noze Václava Řehoře, který se se střelou nerozpakoval a zakončil anglickým způsobem o pravou tyč Olšákovi svatyně (1:1). V 19. minutě se ihned po rozehrávce domácích ujal míče David Zika a z 15-ti metrl zakončil přízemní ranou doprostřed brány, která k údivu všech skončila za zády gólmana Olšáka (1:2). Ve 26. minutě utkání přišel s největší pravděpodobností klíčový okamžik zápasu. Martin Furst se ujal autového vhazování, které poslal na zadní tyč na nikým nehlídaného kapitána Matyáše Krutského, který pohodlně hlavou vyrovnal na 2:2. Ihned po změně stran, abych byl přesný ve 32. minutě, rozehráli domácí rohový kop svým unikátním signálem, kdy jde přihrávka na střed, poté před bránu na zcela volného Davida Fischera, který střílí do prázdné (3:2). Závěrečný gól utkání padl ve 47. minutě, kdy jeden z domácích hráčů podnikl průnik po levém křídle a předložil balón jak na stříbrném podnose na vzdálenější pravou tyč, na zcela volného Davida Fischera, který zacílil do prázdné a dal utkání definitivní podobu v poměru 4:2. Až na slabší dvouminutovku v první třetině utkání, byli domácí lepším, aktivnějším a na balónu důraznějším týmem a po zásluze slavili vítězství.