Konání: 2016-04-10 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2015/2016 J, 3.C liga, kolo 14

Skóre: 0:5

Skóre v polovině: 0:4

Komentář: 14. kolo 3. B ligy svedlo dohromady pátý a osmý celek ligové tabulky. Domácí TJ Tvoja Mama, která byla před utkáním hůře postavená, si chtěla na svého soupeře vyšlápnout a stáhnout bodové manko na rozdíl čtyř bodů. To hostující AC Souterrain měl zcela jiné úmysly, postupová místa do druhé nejvyšší soutěže PKFL má na dohled, tudíž cíl zisk tří bodů a zteč horních pater ligové tabulky. Za slunného leč lehce mrazivého počasí bylo v nedělní 12hod. zahájeno utkání. Krátce po jeho zahájení se po efektním a efektivním zpracování přihrávky z levé strany patičkou na hranici vápna uvolnil Costa Oganesyan a po přesném zakončení po anglickém způsobu o vzdálenější levou tyč otevřel v první minutě gólový účet utkání (0:1). V minutě čtrnácté předvedli hosté povedenou kombinační akci po ose Rafael Tadevosjan – Armén Karapetjan – Sarkis Gevorgyan, kdy prvně jmenovaný rozjel akci přihrávkou na střed na hranici vápna od pravé postranní čáry, ze středu na pravou stranu vápna posunul míč Armén a následně povedeným obloučkem ke vzdálenější levé tyči skóroval Sarkis Gevorgyan (0:2). V šestnácté minutě byl rozdíl ve skóre již tříbrankový. Chacik Gevorkjan se na útočné polovině prezentoval povedeným individuálním uvolněním, které zakončil pohotovou přízemní ranou k pravé tyči Paulíkovi branky (0:3). Paulíka z branky domácích vyhnala čtvrtá branka v jeho síti, kterou obdržel v jednadvacáté minutě opět od Chacika Gevorkjana. Chacik vystihl chybnou rozehrávku Šimona Dvořáka ve vlastní obranné polovině hřiště a společně se Sarkisem Gevorgyanem postupoval osamoceně vstříc domácímu gólmanovi. Chacik postupoval po levé straně a namísto přihrávky volnému Sarkisovi volil střelu mezi nohy brankáře, která slavila úspěch, a znamenala konečné poločasové skóre 0:4. Druhá půle obraz hry příliš nezměnila, hosté byli stále aktivnější, dostávali se častěji do zakončení a pouze chobotnice jménem Jan Kvíz v brance domácích, která nahradila v jednadvacáté minutě Paulíka, držela brankový rozdíl ve skóre pouze na čísle čtyři. Kvíz v brance domácích kapituloval během zápasu jen jedenkrát, a to v minutě čtyřiačtyřicáté, kdy se k odraženému míči devět metrů od branky dostal Chacik Gevorkjan a pumelicí z první zacílil přesně k levé tyči domácí svatyně (0:5). Pro Chacika znamenala třetí branka čistý hattrick během osmadvaceti minut a pro utkání samotné konečný výsledek 0:5 z pohledu domácího TJ Tvoja Mama. Na závěr nutno podotknout, že přestože konečný výsledek vyzněl výrazně ve prospěch hostujícího AC Souterrainu, tak byly momenty, kdy TJ Tvoja Mama svého soka dostala pod tlak, ale žádná z nadějně vyhlížejících šancí gólem neskončila. Pokud domácí zlepší svoji střeleckou potenci, tak jsem plně přesvědčený o tom, že v příštím utkání proti FC Elita již zabodují. Co se týká AC Souterrainu, tak tam je úspěšnost včetně naději na postup plně závislá na účasti Chacika Gevorkjana s prvoligovými kvalitami, který je pravým lídrem svého týmu a je to ten rozdílový hráč, kterého se každý tým snaží, mnohdy neúspěšně, najít a začlenit do kádru.