Konání: 2016-06-05 15:00:00, Libeň (Podvinný Mlýn)

Zařazení: 2015/2016 J, 3.B liga, kolo 21

Skóre: 4:2

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Předposlední jednadvacáté kolo 3.B ligy svedlo dohromady týmy z předních příček tabulky. Pátý Los Losos přivítal na domácím svatostánku druhý Liščí trus a dal se tak očekávat velmi vyrovnaný boj. K tomu bohužel nedošlo, jelikož domácí na svého soka vyrukovali s duem Jan "Dom" Řezáč a Martin Škeřík. Prvně jmenovaný převyšuje svými kvalitami a technickým nadáním prakticky všechny druholigové a třetiligové hráče PKFL, druhý jmenovaný zase převyšuje svým kouzelnickým umem v brance z doslechu méně známého Daniela Radcliffa. První branku vsítil Dom v 10. minutě, když si při průniku středem hřiště narazil s napravo ve vápně stojícím Leonem Karaqim, a následně zakončil do prázdné (1:0). V 15. minutě utkání se exekuce přímého kopu z 15-ti metrů ujal Leon Karaqi a skákavou střelou doprostřed brány nachytal gólmana na švestkách, ten střelu silně podcenil, chtěl jí vykopnout pravačkou, nicméně míč mu nohu přeskočil a skončil až za jeho zády (2:0). V posledních vteřinách úvodního dějství se velmi pohledně prosadil z poloviny hřiště Jakub Novák, který tvrdou ranou uklidil odražený míč přesně k levé tyči Škeříkovi branky (2:1). Ve 35. minutě dostal Daniel Houška přihrávku na pravé křídlo, postupoval s míčem vstříc gólmanovi hostí a z hranice vápna zakončil přízemní střelou přesně k bližší pravé tyči Borovanovi branky (3:1). V 53. minutě vykřesal jiskřičku naděje na zvrat Jan Doležal. Ten v pokutovém území pohotově zpracoval povedený výkop gólmana a skóroval střelou ke vzdálenější pravé tyči (3:2). Pět minut před koncem využil Dom zaváhání hostujícího gólmana, který ve snaze pomoci svému týmu přečíslit soupeře na útočné polovině nepočítal se špatnou rozehrou svého spoluhráče, Dom si ho na polovině hřiště obhodil a zakončil z pravého křídla do prázdnotou zející branky (4:2), čímž pečetil výhru svého týmu. O postupu do druhé nejvyšší soutěže tak bude rozhodovat závěrečné kolo, přičemž nejlepší výchozí pozici má duo Eurest Runners a Justiční omyl, dnešní soupeři budou mít situaci přetěžkou, ale stále jsou ve hře a stát se může cokoli.