Konání: 2016-06-05 18:00:00, Na dlouhém lánu

Zařazení: 2015/2016 J, 3.B liga, kolo 21

Skóre: 6:2

Skóre v polovině: 4:1

Komentář: Jak se bojuje o postup do druhé nejvyšší soutěže PKFL ukázali borci z Eurestu Runners v předposledním kole 3.B ligy. Na domácím svatostánku Na dlouhém lánu přivítali sedmý FC Eintopf a roli favorita začali potvrzovat hned od úvodních minut. V 5. minutě vybojoval u levé postranní lajny míč Vojtěch Drábek a zakončil akci precizně umístěnou ranou ke vzdálenější pravé tyči (1:0). O vyrovnání se v 6. minutě po rohovém kopu z pravé strany zasloužil po lajně výborně sbíhající Jakub Žemlička, který zacílil přesně ke vzdálenější levé tyči (1:1). Vedení domácím v sedmé minutě navrátil kapitán Rafael Tadevosjan. Ihned po rozehrávce si to středem hřiště potáhl k pokutovému území hostí a zakončil tvrdou přízemní ranou z devíti metrů přesně k pravé tyči (2:1). V 9. minutě se Rafael uvolnil na levé straně zhruba sedm metrů od branky a zakončil přesně k levé tyči (3:1). V 18. minutě neudržel gólman Smrček autové vhazování soupeře z těsné blízkosti jeho branky, míč z rukou upustil na nohu Vojtěcha Drábka, který z první skóroval do prázdné branky (4:1). Ve 44. minutě vybojoval Josef Kaňka míč na pravé straně pokutového území a zakončil přesně ke vzdálenější levé tyči (5:1). V 58. minutě posunul Vojtěch Drábek balón po pravém křídle na Rafaela Tadevosjana, a ten pohotově zakončil z těžké pozice z pravé strany přesně k levé tyči Smrčkovi branky a završil svůj výborný výkon hattrickem (6:1). V poslední minutě zápasu se gólem zaskvěl ještě hostující Radek Valenta, když zakončil pohlednou akci FC Eintopf střelou z pravé strany pokutového území do odkyté části branky (6:2). Naprosto zasloužené tři body pro Eurest Runners. Nyní dělí Eurest Runners pouze jedno vítězství v závěrečném kole proti Liščímu trusu od postupu do druhé nejvyšší soutěže PKFL! Dotáhne sezónu do zdárného konce? Odpovědi se nám dostane již tuto neděli zhruba v osm večer.