Zařazení: 2015/2016 J, 3.B liga, kolo 17

Rozhodčí: Kampa FC

Skóre: 3:4

Skóre v polovině: 1:2

Komentář: V sobotu 30. dubna se na hřišti ve Stodůlkách konalo 17. kolo 3.B ligy mezi týmy TJ Suuret Hoyhenet a FC Eintopf. Předzápasové statistiky mírně favorizovaly domácí, kteří se nacházeli na sedmém místě, zatímco hostující FC Eintopf s pětibodovým mankem na svého soka na místě devátém. Utkání v prvních patnácti minutách provázela řada nepřesností na obou stranách a problémy vyjma kvalitního zakončení činilo zejména kvalitní zpracování míče. Úvodní branku zápasu vsítil v 17. minutě Martin Kisugite z FC Eintopf, který zcela nehlídán dostal míč na pravém křídle, potáhl jej a překonal gólmana Mouchu střelou k bližší pravé tyči (0:1). Výbornou souhrou se hosté prezentovali ve 24. minutě, kdy si Martin Kisugite narazil balón s na středu stojícím Jiřím Malinou, který vrátil míč Martinovi na pravé křídlo, a ten ho následně poslal nechytatelným způsobem ke vzdálenější levé tyči (0:2). Minutu před půlí se k sólu středem hřiště odhodlal Jakub Strašek, který svůj průnik zakončil tvrdou ranou doprostřed branky ve výšce zhruba jednoho metru nad zemí a pokořil gólmana Hryzáka, který si vybral svou slabší chvilku v utkání (1:2). V pětatřicáté minutě se utkání začínalo odznova, odražený míč se na distanci osmi metrů od branky dostal k noze Harise Hadžiće, který se s míčem nerozpakoval a poslal ho z první přesně k levé tyči branky hostí (2:2). V osmatřicáté minutě dokonalý obrat ve skóre zajistil druhým gólem v zápase Jakub Strašek, který potáhl míč z levého křídla na střed a ze sedmi metrů zakončil přesně do pravého růžku Mouchovi branky (2:3). Když už to vypadalo, že utkání nakonec opanuje domácí TJ Suuret Hoyhenet, přišel strhující závěr hostí. Nejprve čtyři minuty před koncem trefil břevno z malého vápna po chytře rozehraném přímém kopu Šimon Smrček. Následně v 57. minutě zasprintoval Martin Kisugite na pravém křídle k brankové čáře, zastihl míč na hracím poli a předložil ho jako na stříbrném podnose výtečnou přihrávkou na zadní levou tyč nabíhajícímu Jaroslavu Drahotinskému, který zakončil pohodlně do prázdné branky (3:3). O konečné dělbě bodů ve prospěch FC Eintopf rozhodla v 58. minutě spolupráce dua Kisugite – Smrček. Prvně jmenovaný vybojoval balón v souboji se soupeřem na levém křídle u brankové čáry a okamžitě jej přihrál na hranici vápna, kde nabíhal zcela volný Šimon Smrček, který zakončil akci pohotovou přízemní střelou k pravé tyči (3:4). O vítězství hostí rozhodl velkolepý výkon Martina Kisugiteho, který ke dvěma vstřeleným brankám přidal v poslední pětiminutovce ještě dvě přihrávky a stal se tak oprávněně nejlepším hráčem utkání. Z domácích o sobě dával nejvíce znát po technické stránce vyspělý Jakub Strašek, jenž vsítil dvě branky a nebýt domácího kolapsu v posledních pěti minutách, byl by za hrdinu on. Pakliže své výkony budou oba hráči předvádět opakovaně i v dalších zápasech, mají blízko nominaci do reprezentačního výběru PKFL. Až na úvodní čtvrthodinu byla hra mezi TJ Suuret Hoyhenet a FC Eintopf velmi pohledná, průběh dramatický a padlo velké množství branek, z tohoto pohledu se budu těšit na rozhodování obou celků těšit i příště. S postavením týmů v tabulce výsledek nic neudělal, domácí zůstávají sedmí a hosté devátí.