Konání: 2016-04-17 18:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2015/2016 J, 3.A liga, kolo 15

Skóre: 3:2

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Patnácté ligové kolo třetí nejvyšší soutěže PKFL přineslo velmi zajímavý duel mezi druhým a čtvrtým týmem soutěže, které od sebe před utkáním dělilo jedenáct bodů. I přes značný bodový rozdíl do utkání lépe vstoupil hůře postavený domácí Slavoj, který se ujal vedení již ve 4. minutě. Tomáš Příhonský využil zaváhání obrany hostí a ze středu hřiště zhruba osm metrů od brány poslal míč nechytatelným způsobem přesně k pravé tyči pod víko Řehořovi branky (1:0). O čtyři minuty později se Tomáš Příhonský prezentoval jako ostřílený mazák podruhé, když se vydal vstříc soupeřově brance středem hřiště, v závěru akce si narazil s nalevo stojícím Charvátem, čímž se zbavil jak posledního bránícího beka, tak brankáře a střelou od pravé tyče zakončil do prázdné (2:0). Ve zbylé části první půle se skvěli především oba brankáři, které nadějně pokusy útočících hráčů s bravurou zlikvidovali. Ve 32. minutě se mohli poprvé v zápase radovat i hráči Converta Praha, to by však nesměl uniknuvší Ondřej Kumpošt nastřelit z pravé strany pouze levou tyč Ticháčkovi branky. Ondřeje to dlouho mrzet nemuselo, jelikož reparát o čtyři minuty později složil na jedničku. František Veselý dostal přihrávku na střed hranice pokutového území, sklepl míč z první na levou stranu, kde stál Ondřej Kumpošt, který následně zacílil přesně k bližší levé tyči a snížil na rozdíl jediné branky ve skóre (2:1). Ve 40. minutě svůj velký večer završil Tomáš Příhonský svým třetím gólem. Autové vhazování domácích z pravé strany odvrátil jeden z bránících hráčů pouze na střed hranice pokutového území, kde stál Tomáš, jenž následně našel místo přesně u levé tyče brány hostí (3:1). O minutu později vsítil z pohledu Converta Praha kontaktní branku Marek Burián. Marek dostal přihrávku z pravé strany od Filipa Slavíka na střed zhruba devět metrů od branky a následně zakončil akci povedenou tvrdou ranou k pravé tyči pod víko. Prosadil se tak velmi obdobným způsobem jako v prvním případě domácí Tomáš Příhonský (3:2). Poslední veleakce zápasu se zrodila v 54. minutě, kdy Filip Slavík dostal rychlou přihrávku před prázdnou branku, nepovedlo se mu však správně nastavit nohu a branku přestřelil. Utkání skončilo ve prospěch Slavoje, který si vítězství za svůj výkon zcela zasloužil a upevnil si čtvrtou pozici v ligové tabulce, to pro Converto Praha je prohra v boji o postup do druhé ligy velkou ztrátou, a pakliže se chtějí posunout o ligu výše, budou ve zbývajících utkáních nuceni zlepšit především kombinaci.