Konání: 2016-04-17 17:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2015/2016 J, 1. liga, kolo 15

Skóre: 2:9

Skóre v polovině: 0:4

Komentář: Krásné leč lehce mrazivé počasí přivítalo v nedělní podvečerní sedmnáctou hodinu a dvacátou minutu na kobyliském pažitu týmy Ambassadors a FT Razors, které se proti sobě utkaly v rámci patnáctého kola nejvyšší soutěže PKFL. Z tabulkového postavení týmů před zápasem se dal vyčíst favorit utkání, jímž byl o šest příček lépe postavený hostující celek FT Razors. Úvodních několik málo minut bylo z obou stran nervóznějších a celky se potýkaly s řadou nepřesností, především v rozehrávce. I přes tuto skutečnost se vedení ujal tým hostí, který se prosadil zásluhou Philippa Tvaroha v 9. minutě, když vyslal nechytatelnou přízemní ránu z levého křídla zhruba deset metrů od branky přesně k pravé tyči (0:1). Na rozdíl dvou branek ve skóre zvyšoval ve 14. minutě Jan Bartůněk. Bartůňkovi se podařilo zakončit povedenou kombinační akci FT Razors umístěnou střelou z druhé vlny milimetrově k levé tyči (0:2). Poprvé v utkání o sobě dal ve 25. minutě duelu vědět kapitán hostujícího celku Jakub Splavec, který zužitkoval přihrávku Tomáše Rotha z levé strany a z hranice pokutového území zakončil efektně patičkou přesně k pravé tyčce Sachlovi branky (0:3). O dvě minuty později o sobě dal Jakub vědět podruhé, když nikým nehlídaný naskočil u levé tyče branky domácích na krásný centr od svého spoluhráče a míč uklidil pohotově hlavou k bližší tyči (0:4). Poločas tak jasně vyzněl ve prospěch FT Razors a zůstávalo pouze otázkou, jaký brankový rozdíl bude po konečném hvizdu svítit na chybějícím světelném ukazateli skóre na kobyliském hřišti. Ve 33. minutě na 0:5 zvyšoval David Matějka, který vyslal tvrdou ránu z ostrého úhlu, jež k údivu mnohých skončila až za zády domácího brankáře. Ve 40. minutě předvedli hostující hráči rychlý kombinační přechod, kdy finální přihrávku předložil Splavec od levé tyče ke vzdálenější pravé, kde do prázdné zakončoval Phillip Tvaroh (0:6). Čestný gólový úspěch z pohledu domácích zaznamenal ve 44. minutě zápasu David Voves. Kryštof Rybáček rozehrál rohový kop z pravé strany nakrátko na Davida, ten si našel šikovným způsobem cestu kolmo k brance a zakončil přízemní střelou k bližší pravé tyči (1:6). Ve 47. minutě dokonal svůj hattrick Jakub Splavec. Jakub, stojící u levé tyče, dostal přihrávku ze středu hřiště od svého spoluhráče, se zakončením se nerozpakoval a vybíhajícího gólmana povedeným technickým způsobem přeloboval (1:7). Ve 47. minutě byl v pokutovém území Ambassadors faulovaný jedním z beků David Matějka, exekuce pokutového kopu se ujal brankář Martin Rothe, který svou gólovou šanci proměnil střelou přímo doprostřed branky (1:8). V 55. minutě se zářným způsobem jako správný slalomář a milovník carvingových lyží prezentoval domácí Kryštof Rybáček, který ve středu hřiště obehrál tři hráče FT Razors, ve finále si na hranici vápna narazil míč s napravo stojícím Davidem Vovesem, čímž se zbavil posledního bránícího hráče a následně zakončil přízemní střelou k levé tyči Rothovi branky (2:8). Třešničku na devítipatrový dort umístil v 59. minutě duelu David Matějka, který zakončil povedou souhru hostí po ose Tomáš Rothe (střed) – Jakub Splavec (pravé křídlo) – David Matějka (levá tyč) a zakončení do prázdné (2:9). Hostující FT Razors zvítězili zcela zaslouženě a nadále nahání čtyři celky, které jsou v tabulce umístěni před nimi a čekají na ztrátu některého z nich. Ambassadors mají šest kol před koncem propastnou ztrátu 12 bodů na devátou příčku, zaručující ligovou příslušnost v nejvyšší soutěži i v nadcházející sezóně.