Konání: 2014-10-05 16:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 P, 3.C liga, kolo 4

Skóre: 5:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Dlouho jsem přemýšlel jak nejlépe charakterizovat duel mezi týmy Darkage a CF Hornets. Ve skutečnosti asi tak, že hráči týmu Darkage si jdou zahrát fotbal pro radost, zkrátka si ho užít, o což by mělo jít především, a hráči CF Hornets naopak nepřijdou hrát fotbal, ale nadávat na vše, co se jim nelíbí, od nesoudných a nesportovních připomínek na anti-fotbal svých soupeřů, přes nadávky protihráčům, nadávky rozhodčímu, náznaky a fauly hraničící se zákeřností až po výhružky fyzického násilí. Poprvé za X let (i přes situaci, kdy mi v minulosti Ondřej Havlas po zápase takto vyhrožoval), co vykonávám funkci rozhodčího, jsem vážně uvažoval nad tím, zda vystavování poškození „zdraví“ stojí za „zábavu“, kterou s sebou fotbal, příp. rozhodcování přináší. Závěr ať si udělá každý sám, nyní alespoň pár větami k dění na hřišti. O úvodní branku zápasu se v 19. minutě postaral velmi aktivní Marek Rozehnal, který se ve vápně ocitl tváří v tvář gólmanovi a přízemní přesně umístěnou ranou mu nedal šanci na reakci (1:0). Dramatickou zápletku do závěru přinesl gól Filipa Šostého z 38. minuty, který využil prostoru na pravé straně, jež mu dali domácí a přesnou střelou k levé tyči vyrovnal stav utkání (1:1). Vyrovnaný stav vydržel pouze tři minuty, na pravém křídle uzmul míč střelec úvodní branky duelu, Marek Rozehnal, narazil si ho s na hranici vápna stojícím Miroslavem Jarošem a následně zpoza vápna vyslal nechytatelnou pumelici k tyči (2:1). Ve 45. minutě bylo na straně Darkage ještě veseleji. Miroslav Jaroš se ocitl na pravé straně, na hranici vápna, zcela osamocen, vystřelil, brankář střelu pouze vyrazil na nohu u levé tyče nikým nehlídaného Tomáše Buriana a ten do prázdné zakončil (3:1). Poslední branka duelu padla ve 47. minutě, kdy do rychlého brejku unikla dvojice Miroslav Jaroš – Petr Jaroš, přičemž prvně jmenovaný naservíroval v závěru akce míč z pravé strany na střed na volného Petra Jaroše, který uzavřel střelou do prázdné gólový účet utkání (4:1).