Kdo: Královské Vinohrady / Invalidní sourozenci

Konání: 2015-05-10 16:00:00, Plamínkové 2

Zařazení: 2014/2015 J, 3.B liga, kolo 18

Skóre: 2:0

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Významné utkání z pohledu postupových ambicí sehráli v neděli 10. května 2015 ve vzájemném duelu celky Královské Vinohrady A a Invalidní sourozenci. Přestože se mělo dle postavení týmů v tabulce jednat o atraktivní a vyrovnaný zápas, nakonec tomu tak nebylo. Otěží utkání se od úvodního hvizdu ujali domácí, kteří počas celého zápasu diktovali tempo hry a po zásluze již v 8. minutě vsítili první branku duelu. Domácí zahrávali z pravé strany rohový kop, který doputoval až na hranici vápna na zcela volného Štěpána Fürsta, ten se s míčem nerozpakoval a poslal ho z první směrem na bránu. Dráze letu míče vstoupil do cesty jeden z bránících hráčů Invalidních sourozenců tak nešťastně, že ho neomylně usměrnil do prázdnotou zející vlastní branky (1:0). O tři minuty později se příznivci Královských Vinohrad A radovali podruhé. Na půli hřiště vybídl jeden z domácích čutálistů k samostatnému zakončení na útočné polovině na pravém křídle osamoceně vyčkávajícího Martina Fürsta, ten míč nejprve zpracoval a následně ho šajtlí umístil přesně k bližší pravé tyči Gruberovi branky (2:0). Leč si ve zbývajících devětačtyřiceti minutách hry počínali aktivněji i nadále domácí, další branky se jim i zásluhou skvěle chytajícího hostujícího brankáře Jana Grubera docílit nepodařilo a stav utkání tak po naplnění šedesátiminutové kvóty signalizoval konečné skóre 2:0. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Martin Fürst za neutichající aktivitu v průběhu zápasu a vstřelenou „uklidňující“ druhou branku týmu Královských Vinohrad A, ze strany hostí byl nejlepším mužem zvolen brankář Jan Gruber, za několik zákroků světových parametrů. Branky: 8´ Štěpán Fürst (KVA), 11´ Martin Fürst (KVA).