Konání: 2014-09-13 17:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 P, 3.B liga, kolo 1

Skóre: 12:2

Skóre v polovině: 5:0

Komentář: Fotbalisté týmu Kampa FC vstoupili do soutěžního veletoče s názvem PKFL v totožný den v jaký byla například před dvěma sty lety napsána národní hymna Spojených států amerických Francisem Scottem Keyem. Jistou paralelu mezi těmito dvěma skutečnostmi nalézt lze, a to v textové části hymny "Hvězdy, co při boji bylo vidět". Není pochyb, že někteří hráči celku Kampa FC se hvězdami opravdu stanou, nicméně je před nimi ještě dlouhá cesta. To domácí Abstinenti s minimálně jednou hvězdou ve svých řadách již na svého soka v dnešním utkání vyrukovali. Onou hvězdou nebyl nikdo jiný než kapitán Tomáš Gabík. Jeho přesné zakončení z hranice vápna mezi nohy brankáře Boukala ze 6. minuty (1:0) a umístěná rána z pravého křídla ke vzdálenější levé tyči z 8. minuty (2:0) dodaly Abstinentům potřebný klid a zbytek zápasu opanovali ve velmi uvolněném pojetí hry bez známek strachu o konečný výsledek. Třetí branka zápasu se zrodila ve 14. minutě, kdy Jakub Vais pálil zpoza vápna ostrými, brankář dokázal míč pouze ztlumit a ten postupně doskákal až za brankovou čáru (pozn. bez dorážky spoluhráče na brankové čáře - 3:0). Uběhla ani ne minuta, Tomáš Gabík vybídl Michala Šiguta přesnou přihrávkou do brejku, a ten nabídnutou šancí nepohrdl (4:0). Nejpohlednější akce domácích přišla v 17. minutě, kdy perfektní souhrou rozebrali hráče hostí a po ose Vais - Šigut - Stojka zakončoval posledně jmenovaný do prázdné (5:0). Takovýto stav utkání také svítil v poločasové přestávce na fiktivním červenomodrobílém ukazateli skóre. Uplynulo přesně šestadvacet sekund druhé půle a Mr. Vais z dobrých 10-ti metrů vymetl za přispění drobné teče gólmana pavučinky z levého růžku "házenkářské" branky (6:0). 39. minuta a s ní i první hat-trick utkání. Tomáš Gabík z bezprostřední blízkosti vápna dorazil gólmanem vyraženou prudkou střelu jednoho ze svých spoluhráčů (7:0). Bohužel žádný z diváků neměl ani klobouk, ani čapku, a beranici už vůbec ne, a tak si bude Tom muset pořídit nějakou sám za vlastní. Velká oslavná vložka byla na kobyliském pažitu k vidění ve 40. minutě. Ne nejednalo se o naháče narušivšího průběh utkání vběhnutím na hřiště, nýbrž o slavícího Morise Hyršla, který se zapsal do análů klubové historie, když jako vůbec první hráč vsítil soutěžní branku za svůj tým. Jak vhodně popsat branku? Byl příjemný sobotní podvečer, S"t"ojky libozvučně cvrlikaly a Moris se bravůrně uvolnil na pravém křídle, po obdržení míče od svého spoluhráče uháněl jako gepard lačnící po své kořisti na brankáře "gazelu" Vejdělka, naznačil pohyb tělem, a poté ho okolo bližší pravé tyče za zvuku tónů symfonie Ligy mistrů obstřelil (7:1). Ve 42. minutě se zaskvěl zkompletováním hat-tricku také Jakub Vais, když přesně seřídil mířidla a střelou zpoza vápna ke vzdálenější levé tyči nedal domácímu brankáři sebemenší šanci na reakci (pozn. Jakub si půjde koupit čapku s Tomem - 8:1). V 52. minutě se za domácí prosadil také Marek Jakub "Pepa Franta Honza Válec" Štěpán, který pumelicí z 5-ti metrů od branky, div neustřelil hlavu hostujícímu brankáři Boukalovi a zvýšil na rozdíl osmi branek (9:1). Michal Šigut byl za svou aktivní hru v dnešním utkání po zásluze odměněn druhou vstřelenou brankou v 54. minutě, přízemní střelu z levého křídla uklidil přesně k levé tyči (10:1). Pět minut před koncem předvedli hráči Kampy velmi pohlednou akci, za níž by se nemuselo stydět ani legendární trio Vejvoda-Patera-Procházka. Precizní kombinací po ose Hyršl-Kemps-Ruhr rozložili domácí defenzivu na součástky, a posledně jmenovaný se radoval z druhé branky v síti chytajícího rybáře Ondřeje Vejdělka (10:2). V 56. minutě se za Abstinenty prosadil Jan Dostál, který střelou do prázdné zužitkoval milimetrovou přihrávku Tomáše Gabíka (11:2). Gólový účet utkání uzavřel minutu před závěrečným hvizdem Martin Stojka, pro gólmana ukrytou střelou k pravé tyči (12:2). Úvodní duel 3.B ligy PKFL přinesl velmi pěknou podívanou, hranou v duchu fair-play. Oba celky se prezentovaly, leč tomu výsledek příliš neodpovídá, líbivou hrou, přičemž jedním z hlavních rozdílových aspektů mezi oběma týmy byl důraz, jenž hráči Kampy FC prozatím postrádají. Od psacího reportstolu se s Vámi loučí Marek Řeháček a budu se těšit na další interesantní "duel kola".