Kdo: TJ Tvoja Mama / Ničemných otců nejhorší synové

Konání: 2015-06-14 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 J, 3.A liga, kolo 22

Skóre: 5:4

Skóre v polovině: 1:3

Komentář: V neděli 14. června se odehrálo poslední ligové kolo letošního ročníku 3.A ligy mezi celky TJ Tvoja Mama a Ničemných otců nejhorší synové. Ani jeden z týmů postupové ambice před zápasem neměl, a tak se dal očekávat duel v duchu fair-play. Tomu napovídal již úvod utkání, kdy se hostující tým NONS sešel pouze v pěti lidech, na což domácí TJ Tvoja Mama kontrovala postavením shodného počtu hráčů. Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří se již po pěti minutách hry ujali vedení. Prokop Tomášek ztratil na pravém beku balón, míče se zmocnil Josef Piškula, vystřelil, jeho střelu gólman Neřold vyrazil zpět k jeho nohám, Piškula následně uviděl u levé tyče zcela volného Honzu Mikeše, kterému přihrál a Honza zakončil do prázdné (0:1). O dvě minuty později byl rozdíl ve skóre již dvoubrankový. Hosté získali na půli hřiště balón, přihráli na pravé křídlo nabíhajícímu Všetíčkovi, který následně poslal nádherný načechraný centr na hlavu Mikeše, stojícího u levé tyče, a ten přesnou hlavičkou pod víko poslal NONS do trháku (0:2). Ve 23. minutě přišla kontaktní branka domácích. Šimon Dvořák zachytil na půli hřiště přihrávku hostí, s míčem si to zamířil kolmo k brance a z hranice pokutového území propálil gólmana Hradce (1:2). Ve 25. minutě navrátil dvougólové vedení na stranu hostí Adam Všetíček. Josef Piškula přihrál na hranici vápna stojícímu Všetíčkovi, tomu zpracování míče chvíli trvalo, ale povedlo se mu obehrát posledního navrátivšího se beka a pohotovou střelou zamířit mezi nohy gólmana Neřolda (1:3). Po půli zaslouženě vedli hosté, kterým však postupně docházely síly a druhá půle tak slibovala ještě zajímavou podívanou. Kor když ve 37. minutě domácí opět snížili na rozdíl jedné branky. Domácím se vyplatil aktivní presink, když Štěpán Malík napadal na pravém křídle rozehrávku Všetíčky, ten chtěl míč rozehrát napříč hřištěm na Michala Hernu, ale do přihrávky mu vložil nohu právě Štěpán, od níž míč zamířil do prázdné brány a skóroval (2:3). Gólman chtěl v tom samém čase roztáhnout hru postavením na pravé hranici vápna, čehož nakonec litoval. 41. minuta a potřetí v utkání vedení hostí o dvě branky. Josef Piškula rozjel z vlastní obranné poloviny útočnou akci na levé křídlo na Všetíčka, ten míč potáhl a následně ho přesným přízemním pasem předložil napravo na nohu nabíhajícího Mikeše, který z první zakončil do pravé šibenice (2:4). Po této brance hosté fyzicky odpadli a až do závěrečného hvizdu se na ně sunul jeden útok za druhým. Ve 47. minutě se domácí natlačili do pokutového území hostí. V závěru akce předložil Malík z pravé strany míč na střed stojícímu Tomáškovi, který zacílil k levé tyči, gólman Hradec si na míč sáhl, ale vytěsnit ho mimo tři tyče nedokázal (3:4). V pětapadesáté minutě se velmi pohledně individuálně prosadil Štěpán Malík, deset metrů od brány se na středu hřiště dostal k míči, obehrál po své levé ruce bránícího hráče a ocitl se tváří v tvář gólmanovi, kterého střelou k pravé tyči překonal (4:4). V 57. minutě utkání dokonal obrat Prokop Tomášek, který z levé hranice vápna nejdříve nabombil míč do bránícího hráče NONS, stojícího na malém vápně, míč se dostal po odraze zpět k němu a druhou pumelicí do vrchní poloviny brány nedal gólmanovi šanci na zmaření gólu (5:4). Poslední čtvrthodina duelu tedy patřila domácím, kteří si za ní obrat ve skóre bezesporu zasloužili, taktéž za fair-play, za níž vstoupili do utkání. U dalších zápasů se budu s oběma celky těšit na viděnou.