Konání: 2014-10-03 18:30:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2014/2015 P, 3.A liga, kolo 4

Skóre: 5:1

Skóre v polovině: 2:0

Komentář: Pokud by v naší společnosti existoval novinový plátek informující o dění v soutěži PKFL, potažmo o její 3.A lize, tak by jeho titulek vypadal zhruba takto: „Suverénní Real opět vítězí a míří za postupem“, popř. „Double-man show Kellnera s Mrázem“. Ať by zněla tato hesla jakkoli, hýřila by superlativy na adresu Realu Praha. O tom, že cestu za třemi body neměli tentokrát svěřenci vedoucího týmu, Marka „Carla Ancelottiho“ Gerschona až tak jednoduchou dále v článku. Oba celky působily počas celého zápasu velmi houževnatě a odhodlaně zvítězit. Velmi důležitým faktorem se ve vyrovnané hře jevila první branka jednoho z týmů. Tu se podařilo vsítit domácímu Petru Kellnerovi ve 23. minutě, za což byl mj. po utkání oceněn titulem „Muž zápasu“. Jeden z hráčů Realu využil volného prostoru na pravém křídle, prosmýkl se s míčem až na hranici vápna, přihrál pod sebe na volně stojícího Kellnera, který poslal míč tvrdou přízemní ranou doprostřed brány mezi nohy gólmana (1:0). Když ve 28. minutě navíc Matěj Mráz naplno využil nabídku jít do brejku a z pozice tváří v tvář brankáři Olšákovi skórovat (2:0), zdálo se být o vítězství domácích jasno již v poločase. Hráči Královských Vinohradů B však do druhé půle vtrhli jako squatteři do salónu krásy a začali svojí přítomností ve vápně domácích dělat pěkně rušno a zaměstnávali strážce branky Gerschona nepříjemnými projektily. Přestože hosté byli v průběhu prvních dvaceti minut lepším týmem, nedokázali svou aktivitu a značné množství brankových příležitostí přetavit v kýžený gól. Ba naopak to byli oni, kdo potřetí inkasoval. Ve 38. minutě si se svým u rohového praporku stojícím spoluhráčem narazil Matěj Mráz a po následném průniku z pravé strany nechytatelně zakončil ke vzdálenější tyči (3:0). Když se Vinohradům v 50. minutě podařilo zásluhou Matyáše Krutského snížit na 3:1, po zužitkování výborné přihrávky Jana Vyhnánka z pravé strany na zadní levou tyč, kde stačilo pouze nastavit nohu, zdálo se, že o drama v závěru nebude nouze. To by však nesměla o minutu později přijít velká minela gólmana Olšáka. Dlouhý nákop od vlastní branky v té době chytajícího brankáře Realu, Plíhala, skončil přesně ve vápně hostí. Neposedné ruce brankáře Královských Vinohradů B, a zároveň vyvinutý tlak Petra Kellnera na něj vyústily v to, že se Petr ocitl sám s balónem před prázdnotou zející svatyní a vrátil zpět domácím klidné třígólové vedení (4:1). Tento moment výrazně ovlivnil psychické rozpoložení hostí a zbývajících deset minut se hrálo pouze na jednu bránu, a to na tu jejich. Popáté za domácí a potřetí za svou maličkost rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře Petr Kellner, který tentokráte z hranice vápna vyslal nechytatelnou střelu přesně k levé tyči (5:1). Real Praha zcela zaslouženě utkání opanoval, získal důležité tři body proti kvalitnímu soupeři, bodově se osamostatnil na čele ligové tabulky a nadále směle, bez ztráty kytičky, míří za vysněným postupem do druhé ligy.