Konání: 2014-09-14 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 P, 3.A liga, kolo 1

Skóre: 1:7

Skóre v polovině: 0:3

Komentář: Do utkání vstoupili lépe hráči hostujícího celku, kteří se od úvodních minut prezentovali aktivním napadáním a nabízením se, s čímž si domácí nedokázali poradit a počas celého zápasu tahali za kratší konec. O úvodní branku duelu se postaral Jan Komers, jehož křižná střela z pravé strany ze 13. minuty měla veškeré potřebné gólové parametry (0:1). Domácí měli v rozmezí jedné minuty hned dvojí šanci na vyrovnání. Nejprve v 17. minutě podskočili hostující stoper a brankář autové vhazování, které však Matěj Turek nasměřoval hlavou z hranice vápna pouze těsně vedle levé tyče. Poté v minutě 18., kdy jeden z domácích hráčů postupoval z levého křídla sám na gólmana, ale trestuhodně svojí nabídnutou šancí pohrdl. Za to přišel ve 25. minutě trest, podruhé v zápase se prosadil Jan Komers, když na středu vápna zužitkoval přihrávku od svého spoluhráče a přesně umístěnou střelou doprostřed brány mezi nohy brankáře zvýšil na 0:2. Ve 29. minutě byl již rozdíl ve skóre tříbrankový, v blízkosti vápna byl faulován unikající Jan Komers a z následného přímého kopu zakončil Jan Šebesta přesně ke vzdálenější pravé tyči (0:3). Velkou šanci na navrácení TJ Tvoja Mama do zápasu měl ve 34. minutě jeden z domácích hráčů, ale střelu jež prošla z hranice vápna chumlem těl zastavil na brankové čáře za brankáře zastupivší bek FC Elity. Ve 45. minutě byli domácí opět blízko brance, ale Igor Šebo tváří v tvář gólmanovi Dienstbierovi nasměřoval svůj střelecký pokus pouze do břevna. Známé rčení "nedáš, dostaneš" se opět potvrdilo, když v 50. minutě dorazil Petr Houdek brankářem vyraženou střelu do prázdnotou zející branky (0:4). O tři minuty později se prosadil Petr podruhé, když prostřelil gólmana Neřolda z levé strany (0:5). Okamžitě po rozehrávce se domácí vrhli do útoku, který byl korunován vstřelením krásné dalekonosné branky (1:5). V 58. minutě se do úniku 2 na brankáře dostali David Červenka a Jan Komers, prvně jmenovaný zakončil střelou přesně mezi nohy brankáře Neřolda (1:6). Konečnou podobu výsledku dal v závěrečných sekundách hry svým druhým gólem David Červenka, když těsně před brankářem tečoval prudký centr z levé strany a přeloboval mu nohu snažící se v zamezení přejití míče do sítě (1:7). Hlavním rozdílem mezi oběma celky bylo aktivní pojetí hry, kterým se FC Elita prezentovala celou první půli, dokud měla dostatek sil a klid v zakončení.