Konání: 2015-05-31 13:30:00, Plamínkové 1

Zařazení: 2014/2015 J, 2.B liga, kolo 16

Rozhodčí: Fc Lumíci

Skóre: 2:4

Skóre v polovině: 2:2

Komentář: Velmi pohledný souboj nabídlo 16. kolo 2.B ligy mezi týmy FC Lumíci a Nápoje. Domácí před duelem figurovali na 10. místě ligové tabulky, zatímco hosté na pozici vedoucí, a tak se dala očekávat mírná převaha celku Nápoje. Již ve 4. minutě se začala tato prognóza naplňovat, když hostující Dominik Dvořáček vybojoval hlavou na půli hřiště míč a poslal ho směrem na útočnou polovinu, tam poslední bránící hráč domácích nešťastně balón prodloužil do brejku na hostujícího Jakuba Fliegela, který následně tváří v tvář gólmanovi Jelenovi střelou k tyči nezaváhal a otevřel gólový účet utkání (0:1). V 5. minutě měli hostující hráči další důvod k radosti. Michal Pařízek vybídl povedenou patičkou na středu hřiště do brejku Dominika Dvořáčka, ten stejně jako v předchozí šanci Jakub nezaváhal, a střelou do pravého horního růžku poslal Nápoje do dvougólového vedení (0:2). Domácí však zbraně nepoložili a v 9. minutě korigovali. Hosté při snaze odkopnout balón z pokutového území, strefili jednoho z útočících hráčů FC Lumíků do zad, od nichž se míč pomalu snášel do malého vápna, předtím než míč stačil dopadnout na zem, ho z první z otočky povedeně ke vzdálenější pravé tyči trefil Martin Hošek a snížil stav duelu (1:2). Vyrovnat se domácím podařilo čtyři minuty před přestávkou. Hostující Jan Slavík napálil míč ze střední vzdálenosti do břevna, od něj se míč přes odraz jednoho z hráčů dostal k volně nabíhajícímu Hoškovi ve středu hřiště, a ten pumelicí k levé tyči nedal gólmanovi Karaqimu šanci za zákrok (2:2). Poločasové vyrovnané skóre se dalo označit za spravedlivé. V druhé půli se hosté vypjali k lepšímu výkonu, a byli za to po zásluze ve 36. minutě odměněni třetí brankou. Dominik Dvořáček si navedl míč ze středu hřiště na levou stranu a zhruba tři metry od pokutového území vystřelil, střelu lehce nadzvedl vracející se Hošek, a balón se následně odrazil od pravé tyče do brány (2:3). V 58. minutě o konečném plném bodovém zisku pro Nápoje rozhodl Michal Pařízek. Dominik Dvořáček předvedl s Michalem Pařízkem pohlednou akci od levého rohového praporku, při níž v závěru Dominik přihrál na hranici vápna Michalovi, a ten vymetl pavučinky z pravé šibenice branky domácích (2:4). Utkání po zásluze, především za druhou půli, opanovali hosté a jsou velmi blízko postupu do první ligy, pakliže v příštím ligovém kole porazí Fc Lehovec City, mohou slavit. V opačném případě by mohlo závěrečné ligové kolo přinést souboj o přímý postup s celkem SVP.