Konání: 2015-05-24 13:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 J, 1. liga, kolo 20

Skóre: 8:5

Skóre v polovině: 4:1

Komentář: Velmi vágně pojaté prvoligové utkání bylo k vidění na kobyliském pažitu v neděli po poledni. V něm proti sobě nastoupily celky Ludmila A, který již nemá šanci bodově dotáhnout novopečené mistry PKFL O.A.Arrows, a sestupem ohrožení Vořežšpruti, kteří jakoby v hlavách již před samotným zápasem vzdali boj o nějaký ten bodový zisk. Domácí bez jakéhokoli pudu „taktického smýšlení“ rezignovali na vracení se a celý zápas odehráli v průměrném druholigovém tempu, což na Vořežšpruty bohatě stačilo. Brankové hody duelu otevřel již po pár sekundách hry vořežšprutský Tomáš Solar, Tomáš se uvolnil na středu hřiště, zhruba 10 metrů od brány a pohotovou ranou přesně k pravé tyči nachytal gólmana Peterku na švestkách (0:1). Vyrovnání se zrodilo v minutě 7. Z pravé hranice vápna přihrál Jan Carda napříč pokutovým územím na vzdálenější levou tyč, kde stál Dominik Barták a patičkou zakončil do prázdné (1:1). V deváté minutě vystihl dobrých dvanáct metrů od brány hostí chybnou rozehru Matěj Vrána a utaženou pumelicí na bližší levou tyč poslal domácí do vedení (2:1). V 11. minutě se mezi střelce v utkání také poprvé zapsal Jan Carda po pohledné individuální akci, kdy ve finále zakončil dva metry před pokutovým územím parádním angličanem o pravou tyč Burgerovi branky (3:1). Minuta dvacátá a další branka v síti hostí. Ludmila A se prezentovala povedenou kombinační akcí, při níž Maksym Dikusar přenesl hru z první z levé strany na pravou na Davida Matějíčka, ten míč po lajně potáhl a následně ho milimetrově přihrál do malého vápna na nohu Jana Cardy, který se přízemní střelou nemýlil (4:1). Na rozdíl čtyř branek ve skóre navýšili domácí ve 34. minutě. Rychlý brejk Ludmily A, který na půli hřiště rozjel výbornou přihrávkou na pravé křídlo Michael Wagner na Dominika Bartáka, ten přenesl hru na vzdálenější levou tyč, kde stál Jan Carda a zakončil do břevna, od něhož se míč odrazil do nohy dobíhající Kateřiny Slámové a následně do brány (5:1). Ve 39. minutě to bylo již o pět. Další povedená kombinace domácích, kdy v závěru akce přihrál David Matějíček z pravé hranice pokutového území na střed volnému Dominikovi Bartákovi, který usměrnil míč do prázdné (6:1). V závěrečných deseti minutách Ludmila A silně polevila a góly začaly padat v hojném počtu také do její sítě. V 50. minutě se svou technickou vyspělostí prezentovala Kateřina Slámová, která tři metry před pokutovým územím perfektně obstřelila bránícího hráče domácích přesně k levé tyči Peterkovi branky, ten míč spatřil až v poslední fázi letu a nestačil již zasáhnout (6:2). V 54. minutě přestali domácí zcela hrát, a tak vznikla situace 4 na 1, kdy hosté minutu okupovali bránu Ludmily A, až se jim podařilo po přenesení hry z levé strany Kateřinou Slámovou na vzdálenější pravou tyč na Michala Havla a jeho následné střele rozvlnit potřetí v utkání síť (6:3). V 56. minutě se počtvrté v utkání zaskvěl Jan Carda, když z ostrého úhlu od levého rohového praporku propálil střelou mezi nohy gólmana Burgera (7:3). V 57. minutě hosté opět korigovali stav zápasu, Kateřina Slámová přihrála z pravého křídla na levé, kde stál Michal Havel, a ten z první přesně umístěnou střelou k tyči rozjásal všech 5 přítomných nezaujatých neplatících diváků (7:4). V 58. minutě malinko zdramatizoval poslední vteřiny zápasu Tomáš Burger, Michal Havel přihrál z pravé strany pokutového území na střed, kde technicky zdatně zakončil Tomáš k pravé bližší tyči (7:5). Jakékoli pochybnosti o konečné dělbě bodů utnul v poslední minutě zápasu Miroslav Barták, ten míč potáhl středem pole a osm metru před bránou zakončil angličanem o pravou tyč Solarovi branky (8:5).