Konání: 2014-09-14 17:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2014/2015 P, 1. liga, kolo 1

Skóre: 5:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Celek Ambassadors se se svým sokem před utkáním v duchu fair-play domluvil, že utkání bude odehráno z důvodu nízkého počtu hráčů na straně týmu Vořežšpruti ve formaci 4+1. První branku duelu vstřelil v 19. minutě, po velmi povedené kombinaci zakončením do prázdné u levé tyče Zemanovi branky, Bedřich Kos (0:1). O vyrovnání se ve 20. minutě dalekonosnou nádhernou ranou do levé šibenice téměř z poloviny hřiště postaral Tomáš Skrbek (1:1). Vedení na turfy vrátil Vořežšprutům po půli Bedřich Kos svou druhou brankou v zápase, když si výborně naběhl na přihrávku svého spoluhráče a střelou zpoza vápna do levého horního růžku nedal ani napodruhé brankáři Ambassadors šanci (1:2). Hned o několik málo sekund později to bylo již o dvě branky, povedenou kombinaci zakončil do prázdné dorážkou u levé tyče stojící Petr Hromas (1:3). Za další jednu minutu, konkrétně ve 36., to s domácími již vypadalo na ručník. Přesně uklizeneným angličanem se střeleckým pokusem z pravé strany prezentoval David Čáp (1:4). Naději na zvrat vykřesal ve 39. minutě vynikajícím lobem přes celé hřiště brankář Jiří Zeman, který z výkopu překonal nestačivší se navrátivšího se do branky gólmana Burgera (2:4). Následovala pasáž, ve které hosté kontrolovali hru přihrávkami na obranné polovině a domácí staticky bránili tři zbylé hráče hostí stojící na útočné polovině. Styl napadání změnili domácí cca v 50. minutě, kdy začali více soupeře napadat. Tato snaha byla po zásluze oceněna vstřelením kontaktní branky Tomášem Skrbkem v 54. minutě (3:4). Na vyrovnání se však domácí již nezmohli a utkání skončilo výsledkem 3:4. Nutno ocenit přístup, s nímž šli Ambassadors do utkání. Některé týmy by si chtěly na "oslabeném" soupeři nahnat skóre, zatímco domácí šli cestou sportovního ducha aka spirit of the game, za což jim patří absolutorium.