23. 06. 2024 18:30

Celková tabulka, 23. kolo

Rozhodčí: František Novotný

Komentář: Baráž o první ligu nám popsal rozhodčí tohoto zápasu František Novotný: Že jde skutečně o hodně, naznačily již první minuty utkání, kdy si celky rozhodně nedaly nic zadarmo. V teplém nedělním podvečeru tak byl k vidění boj o každý metr hrací plochy. Vysoké nasazení však šlo trochu na úkor přesnosti, na vyloženou brankovou příležitost jsme čekali až do 20. minuty, kdy se před Kotova dostal jeden z forvardů Daytony, který však nechal vyniknout zmíněného brankáře Blyskavky. Domácí v růžových dresech dobře kombinovali ve střední části hřiště. Po pěkné individuální akci mohl otevřít skóre kapitán Lazarev, leč Maříka ani neprověřil. Naopak na druhé straně se opět vyznamenal Kotov pro střele Mužáka. Do kabin tak obě mužstva ocházela za bezbrankového stavu. Druhé dějství nabídlo podobný obraz hry jako první poločas s tím rozdílem, že domácí Blyskavka se dostávala blíže Maříkově brance. Postupem času začaly mírně pracovat nervy a na hřišti tak přibývalo nedovolených zákroků a mírných rozbrojů mezi oběma stranami. První z klíčových okamžiků zápasu přišel ve 49. minutě, kdy z přímého kopu těsně za hranicí pokutového území otevřel skóre Mužák. Po úvodní brance se Daytona stáhla a dala soupeři více prostoru. Druhý klíčový okamžik utkání přišel 3 minuty před koncem, kdy střela útočícího hráče Blyskavky trefila bránícího hráče Daytony do předloktí. Jelikož se celá situace odehrála v pokutovém území a ruka bránícího hráče se nacházela v nepřirozené pozici, byl nařízen pokutový kop, který s jistotou proměnil Kril. Nic zásadního se do konce základní hrací doby nestalo, rozhodnutí tak musel přinést až penaltový rozstřel. První sérii začal kapitán Lazarev, jenž tvrdou ranou prostřelil brankáře Maříka - 1:0. Stejnou mincí oplatil za Daytonu Mužák, jehož dělovka se zastavila až v síti - 1:1. Jako druhý kopající si troufl na penaltu Rudyi, ovšem udržel nervy na uzdě a proměnil - 2:1. V barvách Daytony na sebe vzal odpovědnost zkušený Buneš, který poslal Kotova na druhou stranu - 2:2. Extrémně důležitou třetí sérii započal jistou ranou úspěšný exekutor ze závěru utkání Kril - 3:2. Možnost srovnat skóre dostal za hosty Assainov, nicméně Kotov si na jeho střelu počkal a perfektním zákrokem se stal hrdinou rozhodujícího rozstřelu. Blyskavka vítězí nejtěsnějším možným rozdílem a v příští sezoně se může těšit na klání s těmi nejlepšími celky celé soutěže.