Konání: 2014-05-04 12:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 3.C liga, kolo 17

Skóre: 2:5

Skóre v polovině: 1:2

Komentář: 17. kolo třetí ligy PKFL přivedlo na kobyliský pažit dva celky z opačných pólů tabulky, o postup bojující Nápoje a spíše se v nižších patrech pohybující TJ Tvoja Mama. Již první minuty utkání napovídaly tomu, že hosté budou chtít rychlou nátlakovou hrou rozhodnout utkání v samém úvodu duelu, což se jim taktéž částečně podařilo. Ve 3. minutě utkání se povedeným zahráním přímého kopu a obstřelem stojící zdi prezentoval Dominik Dvořáček (0:1). Druhá branka Nápoje přišla záhy o šest minut později. Další standardní situaci, tentokrát v podobě zkráceného rohového kopu, zahráli hosté povedenou přihrávkou na hranici vápna na volně nabíhajícího Radka Hrona, který tvrdou ranou doprostřed brány pod břevno překonal podruhé v zápase bezmocného Kryštofa Neřolda (0:2). Zbylé minuty úvodního dějství se odehrávaly převážně v pokutovém území hostí, kteří se svůj lehce nabytý dvougólový náskok snažili udržet zuby nehty. To se jim nepodařilo. Precizní narážečka mezi Prokopem Tomáškem a Šimonem Dvořákem, skončila umístěnou střelou prvně jmenovaného mezi nohy brankáře Karaqiho (1:2). Tato branka stanovila poločasový výsledek příznivější pro hosty. Ve druhém poločase se kvalitativně lépe prezentovali domácí, kteří výborně kombinovali a dostávali se do řady gólově vypadajících příležitostí. Jedna z nich také vyústila v zaslouženou vyrovnávací branku. Ve 49. minutě utkání poslal Václav Koutný míč od pravé postranní lajny před bránu, kde číhal osamoceně pohybující se Igor Šebo, který následně z úhlu potrestal nedůsledně vyběhnuvšího brankáře domácích (2:2). V tento moment zápasu by si na Nápoje vsadil málokdo, aktivitou hýřící domácí nadále soupeře napadali, zatímco hosté působili plahočícím se dojmem spíše rezignovaně. Jeden trumf v rukávu však Nápoje měly, oním esem, které převážilo misky vah na stranu hostí, nebyl nikdo jiný než Dominik Dvořáček. V 51. minutě zahrávali hosté téměř na půlce hřiště přímý kop, který se dostal až na hranici vápna, kde patičkou Dominik Dvořáček efektně a zároveň efektivně usměrnil míč přesně k levé tyčce a vrátil důležité vedení na stranu hostí (2:3). TJ Tvoja Mama byla po obdržené brance jako opařená a zbylé minuty utkání dohrávala prakticky v deliriu, což bohužel částečně pokazilo dojem z výkonu, kterým se tým prezentoval 5/6 utkání. V 54. minutě jeden z domácích hráčů nechtě tečoval střelu Alberta Hrubého tak nešťastně, že skončila až za zády Neřolda, ve zcela stejném místě, kde skončila osudná patička Dvořáčka (2:4). Poslední gól utkání se zrodil tři minuty před koncem. U dlouhého nákopu hostí z obranného pásma do útočného byl jako první o milisekundu dříve než gólman domácích Dominik Dvořáček, který následně zamířil přesně do prázdné a dokonal tak svůj povedený výkon vstřeleným hattrickem (2:5). Domácí vykazují oproti začátku sezóny výrazný herní progres, a můžeme se těšit, co z jejich strany přinesou další zápasy. Tabulkové postavení Nápoje zato vůbec nekoresponduje s výkonem, který byl k vidění dnes na hřišti a těžký závěrečný los jim s největší pravděpodobností definitivně zavře cestu a sen o postupu do druhé ligy.