Konání: 2014-04-06 17:00:00, Strahov 1

Zařazení: 2013/2014 J, 3.C liga, kolo 14

Skóre: 0:0

Skóre v polovině: 0:0

Komentář: Čtrnácté kolo třetí nejvyšší soutěže PKFL hraného od 17hod. na strahovském hřišti mezi týmy BK Roura Fellas a FC Upside přineslo kanonádu, kterou by po úvodních 20-ti minutách odhadoval jen málokdo. Přestože se BK Roura Fellas dostala do vedení již ve 4. minutě zásluhou šajtličky Martina Maška (1:0), byla hra lídra skupiny, BK Roura Fellas, do zhruba 20. minuty nepřesvědčivá a FC Upside jím byl naprosto vyrovnaným soupeřem. To co se poté dělo na straně FC Upside by nenapsal ani sám Hitchcock, i když s pověstnými nálety ptáků ze stejnojmenného hororu Ptáci z roku 1963, to mělo mnoho společného. Jeden velký chaos, tak by se dala jednoslovně charakterizovat hra FC Upside v závěrečných čtyřiceti minutách. Druhou branku do sítě hostí vsítil ve 20. minutě po pěkné kombinační akci syna Vladimíra s otcem Sergejem, druhý jmenovaný střelou z levého křídelního prostoru (2:0). Ve 23. minutě se po autovém vhazování ocitl sám před brankou Vladimír Greshnyakov a tváří v tvář gólmanovi mu nedal šanci a zvýšil na rozdíl tří branek (3:0). Do poločasového hvizdu se BK Rouře Fellas podařilo skórovat ještě jednou, to když povedenou kombinaci rodinných příslušníků Greshnyakovců zakončil, po přenesení hry Sergejem z levé strany na pravou, následnou střelou do prázdné branky Martin Mašek (4:0). BK si tak po poločase kráčelo za poměrně lehce získanými třemi body. Po změně stran, konkrétně ve 34. minutě o sobě dal podruhé v zápase vědět Vladimír Greshnyakov, který těsně před brankovou čárou hostí usměrnil střelu jednoho ze svých spoluhráčů do odkryté svatyně (5:0). Ve 35. minutě přišlo na řadu potrestání nepozornosti obranné dvojice FC Upside. Domácí vhazovali od své branky autové vhazování na útočnou polovinu, načež beci hostí propadli, Šimon Bartík následně s nabídnutou příležitostí neotálel a poslal míč přesně do šibenice (6:0). „SEDUM“ volali fanoušci domácích ve 36. minutě, kdy se po autovém vhazování zapletl míč na hranici vápna mezi nohy Sergeji Greshyakovi, který následně přiťukl míč Martinu Maškovi, který neměl problém uklidit míč za záda bezmocného gólmana Nácala (7:0). Ve 38. minutě se za domácí krásnou křižnou střelou z levého křídla na vzdálenější tyč prezentoval Lukáš Kettner (8:0). Ihned z rozehrávky se po pravé straně hřiště prosmýkl hostující Jan Volejník a střelou na bližší tyč nachytal gólmana Vaculíka na švestkách (8:1). Sedmibrankový rozdíl ve skóre trval pouhých několik málo sekund, ve 38. minutě vyrazil gólman pumelici domácích pouze na nohy dobíhajícího Vladimíra Greshnyakova, který vsítil svůj třetí gól v utkání (9:1). Ve 39. minutě našel mladší Greshnyakov přesným centrem přes polovinu hřiště Matěje Vodu, který následným povedeným zakončením vsítil desátou branku domácích (10:1). O jedenáctou branku domácích se zasloužil ve 43. minutě Lukáš Kettner, když dorazil do sítě míč, který skončil po hlavičce jednoho z jeho spoluhráčů na břevně branky FC Upside (11:1). Přesnou hlavičkou do pravého růžku branky hostí se ve 45. minutě zaskvěl Sergej Greshnyakov (12:1). Po dvanácté vstřelené brance domácí lehce polevili na koncentraci a ve 47. minutě je po nedostatečném důrazu ve vlastním pokutovém území potrestal Jan Hroník druhou brankou hostí v zápase (12:2). Na rozdíl jedenácti branek ve skóre posunul BK Roura Fellas, kdo jiný, než Vladimír Greshyakov, když ve 48. minutě do prázdnotou zející branky dorazil střelu z pravé strany, která byla v průběhu dráhy svého letu lehce tečovaná jedním z hostujících beků (13:2). Naposledy v utkání byl desetibrankový rozdíl ve skóre ve 48. minutě, to se prosadil ranou z levého křídla na bližší tyč Michal Uher (13:3). V 52. minutě už to bylo pro domácí opět veselejší, Šimon Bartík vyslal na branku hostí výživný projektil, který těsně před brankářem Nácalem jeden z beků usměrnil do jeho protipohybu na opačnou stranu branky a do vlastní sítě (14:3). V 53. minutě unikl po pravé lajně Vladimír Greshnyakov a přesným centrem našel na druhé straně osamoceně nabíhajícího Šimona Bartíka, který neměl sebemenší problém uklidit míč za záda gólmana Nácala (15:3). Poslední branku utkání vsítil v 56. minutě po dorážce přímého kopu zahrávaného Sergejem Greshnyakovem, Lukáš Kettner a uzavřel tak gólový účet utkání (16:3). Nejlepší hráči utkání: Vladimír Greshnyakov (BK Roura Fellas) – jak je u něj zvykem, od úvodního až do konečného hvizdu hýřil aktivitou, pral se o každý balón, připravil spoustu šancí a gólů pro své spoluhráče a navíc čtyři sám vstřelil. Jiří Nácal (FC Upside) – přestože o tom výsledný stav utkání příliš nevypovídá, tak gólman hostí pochytal mnoho střel domácích a zabránil hrůzostrašnějšímu debaklu, zejména v prvním poločase držel aktiva FC Upside dlouho nad vodou. Branky: 4´, 27´ a 36´ Martin Mašek, 20´ a 45´ Sergej Greshnyakov, 23´, 34´, 38´ a 48´ Vladimír Greshnyakov, 35´, 52´ a 53´ Šimon Bartík, 37´, 43´ a 56´ Lukáš Kettner, 39´ Matěj Voda – 38´ Jan Volejník, 47´ Jan Hroník, 48´ Michal Uher.