Konání: 2014-05-03 10:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 3.B liga, kolo 17

Skóre: 5:5

Skóre v polovině: 3:4

Komentář: Velmi dynamicky hrané utkání přineslo sobotní 17. kolo 3.B ligy mezi Abstinenty a FC Resslboys. Trávník byl po ranním dešti navlhlý, a tak nabízel na úkor kvalitní přihrávky potenciálně nebezpečné dalekonosné přízemní střely, kterých kupodivu příliš k vidění nebylo. Od nemastného neslaného výkonu, který předvedli hostí v minulém utkání, šla jejich hra výrazně nahoru, nicméně to byli paradoxně oni, kdo jako první lovil míč ze své sítě. V 10. minutě utkání se dostal do brejku domácí rychlonohý Jan Buriánek, obhodil si gólmana a před dobíhajícím bekem hostí uklidil do prázdné (1:0). Odpověď ze strany FC ResslBoys na sebe nenechala dlouho čekat. Okamžitě po rozehrávce se Filip Hornych prosmýkl po pravé postranní lajně okolo bránících hráčů, naservíroval míč před bránu, kde neměl problém tvrdou ranou z hranice vápna uklidit míč Radek David za záda bezmocného brankáře Charfreitaga (1:1). Ve 14. minutě ale opět vedli domácí. Jan Buriánek se prosadil střelou na zadní tyč po centru z pravé strany (2:1). 17. minuta a opět srovnáno, přízemní střelou z dobrých 20-ti metrů se prezentoval Radek David (2:2). 19. minuta a zas a znovu domácí ve vedení, chyba rozehra Radka Davida z obranného pásma zapříčinila, že se tváří v tvář gólmanovi hostí postavil Jan Dostál a střelou na levou zadní nedal šanci na reakci (3:2). Do poločasové přestávky, konkrétně ve 27. a následně ve 30. minutě se však FC ResslBoys podařilo vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil Michal Krása, když si narazil s Tomášem Zvelebilem, a následně sám poslal míč efektně patičkou do prázdné (3:3). A poté, po přímém kopu, obstřelem na zadní levou tyč korunoval svůj výkon Radek David poločasovým hattrickem (3:4). Ve druhé půli, přestože hostí, zejména Filip Hornych, nastřelili několikrát brankovou konstrukci padly již jen tři 3 branky. Ve 34. minutě po zahrávání přímého kopu rozehráli domácí míč na volně nabíhajícího Jana Dostála na hranici vápna, který pohodlně zakončil a srovnal stav utkání (4:4). Ve 41. minutě šli domácí počtvrté v utkání do vedení, když se prosadil třetím gólem Jan Buriánek, když hlavou těsně před gólmanem Janem Hornychem usměrnil perfektní centr Tomáše Strnada (5:4). Poslední branka přišla v minutě 46., když po nahrávce a chybě brankáře domácích skóroval do prázdné Filip Hornych (5:5).