Konání: 2014-03-30 18:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 3.A liga, kolo 13

Skóre: 1:4

Skóre v polovině: 0:1

Komentář: 13. kolo 3.A ligy PKFL svedlo dohromady týmy Slavoje a AC Souterrainu. Týmy od sebe před výkopem dělil jediný bod, přičemž úvodní vzájemný zápas sezóny opanoval AC Souterrain v poměru 7:3, nutno však podotknout, že soupeřící Slavoj zmíněný zápas odehrál pouze v pěti hráčích. Nyní se tak dala očekávat vyrovnanější partie. Od úvodního hvizdu se hra přelévala ze strany na stranu, avšak v nikterak závratném tempu. První branka utkání se zrodila ve 14. minutě, kdy Petr Knejzlík z AC Souterrain v úniku jeden na jednoho překonal obráceným angličanem gólmana Hanzla střelou na vnitřní levou konstrukční tyč (0:1). Do poločasové přestávky se oba celky dostaly do několika zajímavých gólových příležitostí, ale žádná z nich využita nebyla. Do druhé půle vstoupil aktivněji Slavoj, za což byl zhruba po třinácti minutách odměněn vyrovnávací brankou, když Jiří Pavlata z AC při snaze odvrátit rohový kop naservíroval míč na stříbrném podnose přímo před branku na nohu Jana Váchy, který s jeho uklizením neměl pražádný problém (1:1). Odčinit zaváhání v defenzivě se Pavlatovi podařilo dvojnásobným způsobem. Nejprve v 52. minutě našel autovým vhazováním nohu Tomáše Schwammenhöfera, který efektní patičkou přes hlavu překonal podruhé v zápase zcela bezmocného Hanzla (1:2). V 55. minutě poté sám Jiří Pavlata stál na konci povedené kombinační akce, která vyústila ve skórování do prázdné brány a navýšení stavu utkání (1:3). O poslední střelecký zápis zápasu se postaral dvě minuty před koncem řádné hrací doby David Pryl, který unikl po levém křídle a tvrdou ranou na bližší tyč nad ruku gólmana uzavřel gólový účet utkání (1:4). Hráči utkání: Jan Vácha (Slavoj) za pohotovost při vyrovnávací brance. Tomáš Schwammenhöfer (AC Souterrain) za technicky precizně povedenou patičku, kterou vsítil vítěznou branku utkání. Branky: 43´ Jan Vácha – 14´ Petr Knejzlík, 52´ Tomáš Schwammenhöfer, 55´ Jiří Pavlata, 58´ David Pryl.