Konání: 2013-11-09 16:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 P, 2.B liga, kolo 8

Skóre: 4:4

Skóre v polovině: 2:2

Komentář: 8. kolo druhé nejvyšší soutěžě PKFL si vzalo na paškál dva celky, jejichž fotbalové pojetí je zcela rozdílné. Zatímco Bazinga je týmem, který si zakládá při hře na důrazu v osobních soubojích, Converto Praha sází spíše na technickou vyspělost svých lehkonohých hráčů. Sledovat samotnou komparaci obou celků bylo více než zajímavé, a oba týmy měly v různých fázích hry střídavě navrch, přičemž hostující Converto prakticky počas celé druhé půle. Nyní však pěkně popořádku. Jako první se již ve 2. minutě utkání do střelecké listiny zapsal domácí Michal Martínek a poslal Bazingu do vedení. To však netrvalo příliš dlouho, v 9. minutě se na druhé straně prosadil Jiří Vávra a srovnal krok se soupeřem. Vyrovnávací gól vlil hráčům Converta krev do žil a ve 12. minutě otočili vývoj utkání zásluhou Petra Borkovce ve svůj prospěch. Ani v tomto případě ale netrvalo vedení příliš dlouho. Bazinga po obdržené brance zapnula na vyšší obrátky a v 19. minutě vyrovnala díky gólu Romana Vokatého. Do poločasové přestávky si oba celky vytvořily několik slibných brankových příležitostí, ale žádná z nich gólem v síti neskončila a do kabin se šlo za stavu 2:2. Do druhého dějství vstoupili zcela suverénně hostí, kteří se po dvou minutách zcela zaslouženě ujali opětovně vedení a i nadále přitápěli pod kotlem. Nezastavitelná mašina s názvem Converto se mílovými kroky blížila ke své konečné zastávce a nabírala po cestě nikoli zpoždění, nýbrž rybáře, kteří lovily ze sítě domácích další kousek, konkrétně Mr. Petr Borkovec zaznamenal ve 47. minutě svůj třetí úspěšný nához. Překážka pro Converto jako z westernového snímku "Sedm statečných" přišla v závěrečných dvou minutách utkání. Přestože zde stačilo na práci šest resp. pět statečných, zastali ji stejně obstojně. V 59. minutě se sám před brankou ocitl Štěpán "Lee" Pech a dal svým zásahem konci pořádně dramatickou zápletku. Ta vyústila v posledních sekundách utkání v autové vhazování Bazingy v blízkosti branky Converta a po velmi povedeném náběhu dal konečnou podobu výsledku 4:4 razantní hlavičkou Daniel "Larabee" Pružina. Branky domácích: 2´ Michal Martínek, 19´ Roman Vokatý, 59´ Štěpán Pech, 60´ Daniel Pružina. Branky hostí: 9´ Jiří Vávra, 12´, 32´ a 47´ Petr Borkovec.