Konání: 2013-09-22 17:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 P, 2.B liga, kolo 2

Skóre: 4:3

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: Ve 2. kole druhé nejvyšší soutěže PKFL byl k vidění souboj mezi týmy, které se v loňské sezóně ve svých ligách umístily shodně na 5. místě. Pro zajímavost oba kluby zakončily loňskou sezónu se shodnou bilancí 10-ti výher, 2 remíz a 8-mi porážek, tudíž se dala očekávat více než vyrovnaná bitva. Zatímco pro Daytonu b&w se jednalo o první zápas letošního ročníku, Kanec v bučině již měl za sebou úspěšně zvládnutou premiéru proti celku Converto Praha, ve které se prezentoval prvotřídní defenzivní hrou a chtěl na ni navázat i proti Daytoně. Realizace tohoto plánu se zpočátku nezdála být nijak složitou, jelikož Daytona b&w do utkání nastoupila pouze ve složení 4+1 a převaha jednoho muže v poli měla být znát. Opak byl pravdou. Domácí jako blesk z čistého nebe ve 4. minutě udeřili, když dlouhý aut Vojtěcha Záruby do pokutového území ztečoval nešťastně gólman Frič za vlastní záda. Následovala pasáž ve které hráli domácí po defenzivní stránce velmi zodpovědně a Kance v bučině nechávali zakončovat zpravidla pouze ze střední vzdálenosti. V desáté minutě doplnili domácí svou formaci na 5+1 a hra se vyrovnala. O druhou branku utkání se v 19. minutě postaral domácí Jan Stuparič, stav 2:0 však nevydržel ani celou minutu a Jaroslav Zoula snížil tvrdou ranou k tyči na 2:1. Do poločasu se již žádná významnější branková příležitost nezrodila, a tak poločasové skóre hovořilo ve prospěch domácí Daytony. Kanec v bučině nastoupil do druhé půle s odhodláním otočit vývoj zápasu a ujal se tempa hry. Šance střídala šanci, Karel Mařík v brance Daytony předváděl jeden excelentní zákrok za druhým a vyrovnávací gól ne a ne padnout. Na střelecký zmar Kance v bučině se již nadále nemohl dívat domácí Martin Mužák a utěšenou ranou poslal Daytonu ve 40. minutě opět do dvoubrankového vedení. Obdržená branka nezastavila Kanec v ofenzivním “gala”představení a po gólech Jaroslava Zouly ve 45. minutě a Jaroslava Matyáše v 55. minutě se mohl radovat ze zaslouženého vyrovnání. Nerozhodný stav však vydržel pouze 40 sekund, Jakub Písařík nachytal hostujícího gólmana na švestkách a vrátil vedení na stranu Daytony b&w. Do závěrečného hvizdu se již nic, co by stálo za komentář, neodehrálo a z vítězství a skvělého vstupu do sezóny se mohli radovat domácí. Branky domácích: 4´ Vojtěch Záruba, 19´ Jan Stuparič, 40´ Martin Mužák, 56´ Jakub Písařík. Branky hostí: 20´ a 45´ Jaroslav Zoula, 55´ Jaroslav Matyáš.