Konání: 2014-05-11 20:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 2.A liga, kolo 18

Skóre: 4:0

Skóre v polovině: 1:0

Komentář: V 18. kole druhé nejvyšší soutěže PKFL s označením A si to mezi sebou v neděli večer na kobyliském hřišti rozdaly týmy FC Stará garda a Lhotka stars. Domácí nastoupili do utkání velmi povedeně, již ve 4. minutě se jako japonský šinkanzen prohnal po pravém křídle Milan Šivic a přesnou přihrávkou poslal míč na hranici vápna, kde tvrdou a umístěnou ranou otevřel Adam Weiss skóre utkání (1:0). Druhá branka v zápase ne a ne dlouho přijít, leč k ní měly oba celky mnohdy řádně našlápnuto. Nakonec se tuto téměř čtyřicetiminutovou pasáž podařilo utnout Theodoru Kahajovi, který neskutečným způsobem našel skulinu o velikosti pivního tácku mezi nohami u bližší tyče klečícího brankáře Hroníka a rozjásal podruhé v utkání své spoluhráče (2:0). Třetí zářez si na pažbu své FN HP pětatřicítky připsal pět minut před závěrečným hvizdem Václav Vávra, který vyslal z dobrých 10-ti metrů přízemní projektil, jenž po teči jednoho z bránících hráčů skončil u levé tyče v síti za bezmocným Hroníkem (3:0). Čtvrtý kousek přidal po tvrdé ráně Theodora Kahaje, Albert Cheikh, když dorazil k němu gólmanem vyražený míč za brankovou čáru (4:0). Domácí FC Stará garda se po výhře a oznámení odstoupení týmu Srdcaři s.r.o. ze soutěže může již plně připravovat na sezónu následující, kterou bude i nadále hrát ve druhé lize. Za to Lhotka stars má již pouze teoretickou naději na záchranu, a tak se dá s nejvyšší pravděpodobností očekávat, že bude v příštím ročníku opanovat vrchní příčky jedné ze třetích lig.