Konání: 2014-04-27 20:00:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 2.A liga, kolo 16

Skóre: 4:2

Skóre v polovině: 2:1

Komentář: 16. kolo druhé 2.A ligy PKFL svedlo dohromady celky FC Stará garda a Fc Lumíci. Stará garda vstoupila do utkání lépe, již ve 12. minutě utkání Theodor Kahaj unikl Adamovi Přadkovi a v samostatném nájezdu na brankáře zakončil přesnou technickou střelou k pravé vzdálenější tyči Jelenovy branky (1:0). Vedení domácím však vydrželo pouhých šest minut, na vedoucí branku Kahaje odpověděl po přímém kopu a následném odrazu míče od změti těl "šťastně" Jan Kaňok (1:1). Aktivitou hýřící domácí byli po zásluze odměněni druhou brankou. V 18. minutě se střelou z levé strany na vzdálenější tyč prosadil Milan Šivic (2:1). Na čtvrtou branku utkání museli diváci počkat do druhé půle a konkrétně do 37. minuty. Velmi dobře hrající a rychlý Theodor Kahaj se podruhé v zápase prosadil v úniku překonáním hostujícího gólmana z levé strany (3:1). Kontaktní branku, která mohla dát utkání ještě dramatický náboj přišla ve 39. minutě. Petr Havelka těsně před brankářem Ondrašíkem nechytatelně tečoval dalekonosnou střelu za jeho záda (3:2). Rozdíl jedné branky ve skóre však nevydržel ani celou minutu, když se záhy po několikrát tečované střele prosadil Jan Schauta (4:2). Do závěrečného hvizdu se nic podstatného již nestalo a domácí získali veledůležité tři body, které jim v boji o druholigovou existenci velmi pomohou.