Kdo: SFA Kobyliští Tygři / Perličky na dně

Konání: 2023-06-11 12:15:00, Kobylisy

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 3.B liga, kolo 21

Skóre: 4:1

Skóre v polovině: 3:0

Komentář: Domácí Kobyliští Tygři se s letošní sezónou rozloučili ve velkém stylu. Za přítomnosti 4 853 diváků připravili velkolepou show se slavnostním zahajovacím nástupem, poločasovou show roztleskávaček, doprovodnou soutěž o permanentku na všechny domácí střetnutí Tygrů v příští sezóně. To vše za zvuků chorálů, bubnů a výskání příznivců obou táborů, doprovázené energickými vstupy místního hlasatele. Hned od úvodních minut dokazovali hráči SFA Kobyliských Tygrů, kdo je v tabulce postaven výše. Drželi častěji míč na svých turfech, lépe kombinovali a vytvářeli si více brankových příležitostí. Skóre se poprvé v utkání měnilo v 16. minutě hry, kdy se Ondřej Kratěna individuálně zmocnil zhruba 8 metrů od branky míče a vyslal jedovatou přízemní střelu k bližší levé tyči, ta k ní krásně zapadla a Ondřej mohl slavit úvodní branku duelu (1:0). Ve 25. minutě byla Ondřeji Kavenovi při úniku středem pole ponechána hlavním sudím výhoda, ten okamžitě vyslal do brejku povedeným pasem Pavla Mullera, jenž zhruba na hranici pokutového území pouze lehce tečoval míč okolo stojné nohy gólmana Vidíma. Míč zapadl přesně k pravé tyči a tým Kobyliských Tygrů šel do dvoubrankového vedení (2:0). Než stačil hlasatel oznámit střelce druhé branky, lovili rybáři třetí kousek ze sítě Perliček na dně. Ondřej Kavena se uvolnil s míčem na pravé straně hřiště a nikým neatakován zacílil přízemní střelou přesně k bližší pravé tyči (3:0). Stav 3:0 po půli dával Tygrům velmi dobré šance na rozloučení se se sezónou ve velkém stylu. Ve druhé půli se hra vyrovnala a Perličky na dně se začaly dostávat do nadějných střeleckých pozic, které však všechny jako chobotnice stáhl gólman Novák. Ve 48. minutě se mohli příznivci domácího tábora radovat v utkání počtvrté. Vincent Schuster se prezentoval svou vytříbenou technikou, když se kličkou zbavil obránce a promptní ranou zamířil přesně do levého růžku Vidímovi branky (4:0). Tady byl brankář naprosto bez šance. O čestný úspěch Perliček v podobě vstřeleného gólu se postaral v 58. minutě zápasu Štěpán Matějka. Ten se vydal s míčem středem hřiště na zteč branky domácích, gólman Novák sice dobře proti Matějkovi vyběhl a míč dokonce zasáhl, ale ke své smůle při odkopu trefil Matějku tak nešťastně, že se útočník ocitl sám s míčem před prázdnotou zející brankou a uzavřel svou brankou gólový účet zápasu (4:1). Po závěrečném hvizdu a oslavách domácích příznivců, následovala show roztleskávaček a slavnostní ocenění nejlepších hráčů utkání i rozhodčího. Ve velmi přátelské atmosféře se tak SFA Kobyliští Tygři rozloučili s domácím amfiteátrem vítězně.