Kdo: SFA Kobyliští Tygři / LVFC Rams Prague

Konání: 2023-04-23 12:15:00, Kobylisy

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 3.B liga, kolo 17

Skóre: 3:2

Skóre v polovině: 2:2

Komentář: 17. kolo 3.B ligy mělo na programu souboj sedmého celku ligové tabulky, týmu SFA Kobyliští Tygři, proti pátému celku, týmu LVFC Rams Prague. Nutno zmínit, že úvodní vzájemné utkání v sezóně skončilo vítězstvím LVFC v poměru 6:4. V úvodu utkání zaskočili hráči SFA Kobyliských Tygrů svého soupeře aktivní nátlakovou hrou, pod níž LVFC kupilo jednu chybu za druhou a vraceli tak "zadarmo" míče na nohy domácích, kteří tak organizovali jeden výpad na svého soupeře za druhým. Této nátlakové hře nešlo odolávat věčně, a tak se skóre utkání měnilo poprvé již v 8. minutě hry. Václav Kratěna si šel pro odražený míč zhruba 7 metrů od branky, s ničím se nerozpakoval a vyslal jedovatou přízemní střelu k levé tyči Kšandovi branky, a ta měla veškeré potřebné gólové parametry a skončila až za zády brankáře (1:0). Tlak domácích nepolevoval a jedna ofenzivní akce střídala druhou. Druhý gól tak visel ve vzduchu a přišel ve 14. minutě. K velmi obdobné střele zpoza vápna, jako při gólové situaci, se dostal opět Václav Kratěna, tentokrát měl cíl znesnadněný skrumáží těl stojících před ním, ale s notnou dávkou štěstí se mu podařilo trefit svého spoluhráče Ondřeje Kavenu, který míč šikovně usměrnil do branky LVFC (2:0). Jako velmi důležitý moment klání přišel o minutu později. Po rohovém kopu Tomáše Djakova z levé strany se k míči dostal Matyáš Langer a pohotovou ranou z první poslal míč do odkryté části branky a vsítil z pohledu LVFC důležitou kontaktní branku (2:1). V ten moment se změnil ráz hry, Kobyliští Tygři již byli ve svých ofenzivních snaženích opatrnější, LVFC přidalo na důrazu a hru vyrovnalo. A vyrovnalo ji taky výsledkově. Ve 25. minutě hry se aktivně hrající Josef Krajník prosmýkl po levé straně hřiště až na hranici pokutového území, zpozoroval volný prostor mezi gólmanem a bližší levou tyčí, a střelou, letící metr nad zemí, uklidil míč přesně do branky (2:2). Do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu a utkání slibovalo drama. Ve 34. minutě zaplesalo srdce nejednoho fanouška domácích, Vít Redlich ukázal svoji vytříbenou kopací techniku, když citovkou poslal milimetrový lob z pravé strany na vzdálenější levou tyč, kde číhal Jakub Kavena, který nadvakrát hlavou překonal Tomáše Kšandu v brance hostí a vrátil SFA Kobyliským Tygrům vedení na svou stranu (3:2). Hra v druhé půli příliš dalších gólovek nepřinesla, a hra se pomalu chýlila ke svému konci. V jejím závěru se na straně hráčů LVFC Rams Prague drala na povrch frustrace z výsledku, která skončila udělením tří žlutých karet v rozmezí čtyř minut. Další branka nakonec nepadla a SFA Kobyliští Tygři připsali do tabulky 3 body za ubojované vítězství 3:2 a vrátili tak svému soupeři porážku z úvodního vzájemného měření sil. Nejlepšími hráči byli zvoleni Václav Kratěna za Tygry, zásluhou kterého se domácí ujali dvougólového vedení. Na straně hostí Matyáš Langer, který se prezentoval jednou vstřelenou brankou a je opravdu vysoce inteligentním útočníkem s velmi dobrým citem pro hru, napadáním a vynikající střelou. Do doby než se uvidíme opět na hřišti přeji oběma celkům hodně štěstí.