Konání: 2023-06-11 14:40:00, Kobylisy

Zařazení: 2022/2023 Jaro, 2.B liga, kolo 21

Skóre: 1:4

Skóre v polovině: 0:3

Komentář: V dnešním klání mezi Black Bull Kobylisy a Kampou FC šlo o hodně. Oba celky se snaží udržet ve 2.B lize, a zatímco domácím stačil k jistotě záchrany bod, Kampa FC musela zvítězit a dále spoléhat na příznivou souhru výsledků z posledního ligového kola. První část mise se přeci jen Kampě FC splnit podařilo. Již ve 4. minutě hry se prosadil Kryštof Kopec a zatloukl první hřebíček do rakve s nápisem Black Bull Kobylisy (0:1). Další dva hřebíčky měl na svědomí brankář Filip Schuster. Nejprve v 16. minutě po chybné domluvě se svými beky namazal při rozehrávce od branky míč na nohu Patrikovi Barochovi, který se s ničím nerozpakoval a poslal míč obratem k pravé tyči branky, na kterou Schuster nedokázal reagovat (0:2). Naprosto identická situace se opakovala o minutu později, tentokrát však namazal míč na nohu Kryštofa Kopce, který se zachoval úplně stejně jako Patrik Baroch. Míč omažitě vystřelil k pravé tyči a ta Schusterovi propadla pod rukou (0:3). Z těžkého direktu se domácí nebyli schopni do poločasu oklepat a ve velmi špatném rozpoložení odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 0:3. Naopak hráčům Kampy FC hrálo vše do karet. S přibývajícími minutami a poklesem fyzických sil Kampy FC se začala iniciativa hry přelévat na stranu domácích, kteří se čím dál častěji dostávali do nadějných brankových příležitostí, ale všechny s bravůrou likvidoval gólman Palata. Ve 48. minutě vykřesal naději na kýžený bodový zisk Dominik Blažek. Ten uzmul míč na pravé straně hřiště, potáhl si jej směrem k hranici pokutového území a tvrdou přízemní ranou snížil pohledným angličanem o vzdálenější levou tyč na rozdíl dvou branek (1:3). Ze zbývajících šancí Black Bull Kobylisy byla patrná křeč a mnohdy unáhlené řešení, které zasloužilo o přihrávku víc. V 58. minutě hry se o definitivní rozdělení bodů postaral Kryštof Kopec svojí třetí brankou v utkání, když potrestal vyběhnutí brankáře Schustera na půli a zacílil svou střelu přes celé hřiště přesně do opuštěné svatyně Black Bull Kobylisy (1:4). Po 21 odehraných kolech drží Kobylisy bodový náskok před sestupovými vodami, na nichž se aktuálně nachází její dnešní soupeř, tedy Kampa FC. V závěrečném ligovém kole Black Bull Kobylisy sehrají zápas s vedoucím celkem tabulky, Modřanskými sviněmi a Kampa FC sehraje svůj duel se Snow Kids, který se nachází na místě třetím. Vše je tak v boji o setrvání v druhé nejvyšší soutěži naprosto otevřené.