Konání: 2014-04-27 13:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 1. liga, kolo 16

Skóre: 3:2

Skóre v polovině: 2:2

Komentář: 16. kolo nejvyšší soutěže PKFL svedlo dohromady dva velké aspiranty na ligový triumf, týmy Ludmila A a FC Hoblina Jižák. Přestože uznávám všeobecně platnou formuli, že jeden hráč tým nedělá, tak si to v případě týmu Ludmila A a celé soutěže PKFL nemyslím. Lukáš Dufek nejenže převyšuje svou kvalitou a technickou zdatností své spoluhráče, všechny protihráče, ale i celý systém PKFL. Už jen přítomnost hráče Lukášových kvalit dokáže minimálně po psychické stránce pozvednout své spoluhráče, kteří se mohou spolehnout na to, že pokud se zápas nevyvíjí dle jejich očekávání, je zde někdo, kdo vezme zodpovědnost za celý tým na vlastní bedra. Ve velmi podobném duchu, jaký měl úvodní prolog, se odvíjel i samotný zápas. Již po necelé minutě se po rychlé narážečce, v bezprostřední blízkosti branky domácích, mezi Milanem Freimanem a Lukášem Černým prezentoval výborným zakončením prvně jmenovaný, když slajdujícího gólmana Peterku překonal technickou střelou k pravé tyči a otevřel gólový účet utkání (0:1). Velmi aktivní vstup Hobliny do utkání a pasivita Ludmily byl po zásluze korunován druhou brankou v síti domácích. V 6. minutě si na rohový kop Lukáše Černého nejvýše vyskočil Marek Břeska a trochu se štěstím po dráze letu míče „hlava-tyč-záda letícího Peterky-brána“ podruhé překonal brankáře Ludmily (0:2). To bylo k mnohému údivu ze strany FC Hobliny Jižák až do konečného hvizdu vše, zbylých 54 minut bránila a spoléhala na to, že výsledek ubrání. To by však za domácí nesměl kopat Lukáš Dufek. Ten nejprve v 11. minutě třikrát třem hráčům naznačil střelu, přičemž vždy míč přidržel u nohy a následně zcela pohodlně skóroval přízemní střelou k pravé tyči (1:2). V 17. minutě udeřil Lukáš podruhé, když v souboji 1 na 1 pokořil beka Hobliny s příhodným číslem 17 a po kličce do středu hřiště pohotově uklidil míč k pravé tyči a vyrovnal stav utkání (2:2). Třetí a rozhodující branka v síti hostí přišla pět minut před koncem, když se po přímém kopu Ludmily a několika náhodných odrazech od hráčů dostal míč na střed pole, kde jeden z domácích hráčů našel na levé straně zcela osamoceně stojícího Dominika Bartáka, který neměl sebemenší problém uklidit balón do odkryté branky Hobliny (3:2). Domácí Ludmila A udělala rázný krok v cestě za ligovým prvenstvím, do konce sezóny však zbývá odehrát ještě šest zápasů a hráči FT Razors, jakožto nejbližší pronásledovatelé, ji nedají nic zadarmo, rozhodně již vůbec ne v posledním ligovém kole 15. června, kdy si to oba celky s největší pravděpodobností rozdají v přímém souboji o titul.