Konání: 2014-04-06 13:20:00, Kobylisy

Zařazení: 2013/2014 J, 1. liga, kolo 14

Skóre: 5:2

Skóre v polovině: 3:0

Komentář: Velmi nervózně hrané utkání 14. kola 1. ligy PKFL bylo k vidění 6. dubna od 13:20 na kobyliském hřišti mezi týmy Ludmila A a Ambassadors. Ani jeden z týmů se počas celého zápasu neprezentoval nikterak pohledným výkonem, domácím to však na zisk tří bodů stačilo. První branka utkání se zrodila ve 14. minutě, kdy poslední bek hostí podskočil na polovině hřiště balón, ten se dostal ke zcela volnému Maksymu Dikusarovi, který neměl v samostatném nájezdu na brankáře žádný problém s jeho překonáním (1:0). Druhá branka, kterou domácí vsítili ve 20. minutě, taktéž Maksymem Dikusarem byla ještě snazší. Dominik Barták podržel na středu hřiště míč, přihrál na hranici vápna na levé křídlo zcela volnému Maksymu Dikusarovi, který okamžitě zakončil přízemní střelou k levé tyči do odkryté části branky (2:0). Třetí brankový trest za nedůslednost a naprostou apatii týmu Ambassadors přišel ve 27. minutě. Lukáš Dufek si sám potáhl míč po pravé lajně, ve finále akce naznačil gólmanovi střelu, načež mu místo toho udělal kličku doprava a zakončil do prázdné brány (3:0). Do kabin se tak odcházelo za poměrně jasného a zaslouženého výsledku 3:0 pro domácí Ludmilu A. Do druhé půle vstoupili domácí stejně tak, jako končili tu první. Lukáš Dufek dostal ve 38. minutě míč od svého spoluhráče na levém křídle, postupoval sám ze strany kolmo na brankáře a velmi jednoduše ho nadvakrát překonal (4:0). Zhruba minutu po brance Dufka se podařilo prosadit i hráčům Ambassadors, kdy Tomáš Skrbek zakončil pohotovým halfvolejem do šibenice svatyně Ludmily A (4:1). 48. minuta a opět trestuhodný přístup hráčů Ambassadors, který vyústil v obdrženou branku. David Voves na půli vypustil souboj s Lukášem Dufkem, následně vypustil souboj i jeden z beků, a v závěru i sám brankář Zeman, jehož lacině Lukáš obešel a ozdobil svůj povedený výkon třetím gólem (5:1). K mnohému údivu se hostující Ambassadors zmohl v 54. minutě na druhou branku zápasu po povedené souhře hostí, kdy Tomáš Skrbek zamířil přesně z pravé strany za záda brankáře Peterky a uzavřel tak gólový účet utkání (5:2). Oba týmy budou v následujících utkáních nuceni zabrat, poněvadž ani o titul a ani o záchranu se takovýmto způsobem nehraje. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Dufek (Ludmila A) – dělal si z hráčů Ambassadors dobrý den a vsítil hattrick. Tomáš Skrbek (Ambassadors) – jako jeden z mála hráčů Ambassadors hrál zodpovědně, tlačil se do zakončení a prezentoval se dvěma povedenými góly. Branky: 14´, 20´ Maksym Dikusar, 27´, 38´ a 48´ Lukáš Dufek – 39´ a 54´ Tomáš Skrbek.